Vooremaa suusasõidu võitis Eeri Vahtra

Eeril kulus 15 km läbimiseks täpselt 47 minutit, kuremaalasel Vello Pütsepal 57.55 ja saarelasel Kaido Kriisal 60.42. Ainsa õrnema soo esindajana kaasa teinud tallinlanna Gerli Aimla läbis distantsi kiiremini kui nii mõnigi meessuusataja ? ajaga 63.32.

Noorte 5 km sõidus tegid kaasa kaksikvennad Eno ja Ago Vahtra Luualt. Eno oli seekord ajaga 16.12 kiirem, Ago kaotas pisut enam kui minutiga.

Ühtekokku osales Vooremaa suusasõidul seekord tosin suusatajat. Vaatamata eelmiste päevade tuisule oli rajameister ja kohtunik Andres Lippur ette valmistanud korraliku 5 km klassikaraja, mille põhisõidus osalejad kolm korda läbisid.

Kui ajas tagasi vaadata, siis esimest korda peeti Vooremaa suusasõitu 1996. aastal. Üksnes kuuenda järjekorranumbrini on suusasõit jõudnud seetõttu, et neljal talvel on see lumepuudusel pidamata jäänud. Esimesel kolmel suusasõidul võisteldi 30 km distantsil, hilisematel kordadel on piirdutud poole lühema võistlusmaaga. Varasematel Vooremaa-sõitudel on võitjaks tulnud Märt Vaasna (1996), Mart Salum (1997), Vello Pütsep (1999), Priit Raudsepp (2003) ja Veiko Soo (2004).

Kahju, et Jõgevamaa suusatajad oma maakonna suusaüritusest viimastel aastatel suurt lugu pole pidanud: kui esimesel Vooremaa-sõidul oli 88 osalejat, siis viimasel kolmel korral on suusatajaid olnud 10-15. Samas võttis tänavusest 35. Tartu maratonist osa tervelt 47 (!) Jõgevamaa suusatajat, kellest 34 läbisid täispikkuses (63 km) distantsi ja 13 selle lühema, 31-kilomeetrise variandi. Sealjuures tuleb Tartu maratonil tasuda üsna “soolast” stardimaksu (olenevalt distantsi pikkusest ja registreerimisajast 250-500 krooni), kohalik võistlus on aga tasuta. Ning nagu Tartu maratonilgi, saavad ka Vooremaa sõidul medali kõik osalejad.

Mine tea, võib-olla peaks Vooremaa suusasõidu võistlusest matkaks muutma. Stiimuliks aga võiks olla see, kui osalejate vahel auhindu välja loositaks. Muu hulgas võiks välja panna mõned Tartu maratoni tasuta osalused.

VELLO PÜTSEP

blog comments powered by Disqus