Vooremaa maastikukaitseala juhtkond kolis Saadjärve äärde

?Koostöös Tartu vallavalitsusega saime enda kasutusse ruumid kunagises Avangardi kolhoosi spordihoones. Nüüd asub meie kontor otse Vooremaa Maastikukaitsealal, Saadjärve suurel voorestikul,? rääkis maastikukaitseala direktor Aita Saksing.

?Enne kui sisse kolisime, muudeti meie ametiruumid nüüdisaegseks, kusjuures kasutati mahedaid ja looduslähedasi värvitoone. Head nõu saime arhitekt Üllar Varikult.?

Vooremaa maastikukaitseala administratsiooniga samas majas paikneb ka Tartu valla looduskooli klass, raamatukogu ja Soomepoiste tuba-muuseum. ?Majas on sõbralik aura, mis meie tööd igati soodustab,? oli Aita Saksing rahul.

Maastikukaitseala loodushoiuspetsialistil Kaupo Metsal on praegu käsil projekti kirjutamine Keskkonnainvesteeringute Keskusele, et taotleda raha aediku ehitamiseks Elistvere loomapargi põtradele. ?Elistvere loomapark asub Vooremaa maastikukaitsealal ja me aitame igati kaasa selle väljaarendamisele,? ütles Aita Saksing.

Maa ja planeeringute spetsialist Marko Angerjärv tegeleb aga praegu uute kaitse-eeskirjade kirjutamisega. ?Kõik kaitsealad on erinevad ja seda peab arvestama ka eeskirjade väljatöötamisel,? lausus ta.

Vooremaa maastikukaitseala on praktikabaasiks ka kõrgkoolide tudengitele ja ametikoolide õppuritele. Siin sooritas näiteks praktika Saare vallast pärit Terje Kõre, kes õpib Räpina aianduskoolis keskkonnaspetsialistiks. Terje töötas praktika ajal peamiselt Elistvere loomapargis, kus ta sai ka giidikogemusi. Samuti oli maastikukaitsealal praktikal jõgevlanna Kersti Vahla, kes õpib põllumajandusülikoolis.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus