Vooremaa karikaturniiri esikohad Põltsamaale ja Mustveesse

Laupäeval Põltsamaal peetud 59. ajalehe Vooremaa karikavõistlustel võrkpallis võitis meestest esikoha Põltsamaa Spordikooli meeskond, naistest kaitses mullust esikohta Mustvee.


Meeste turniiril oli tänavu võistlustules seitse tiimi, lisaks Põltsamaale olid esindatud ka Jõgeva, Tabivere, Torma ja Mustvee. Põltsamaa võrkpallitreener Toivo Uusnale tegi heameelt, et ala kandepind maakonnas on lai. “Noori pole küll palju peale tulnud, kuid võrkpalli mängitakse siiski peaaegu kõikjal,” ütles ta. “Võib öelda, et tänavusel turniiril oli kaks tugevusgruppi, esineliku tase oli seejuures enam-vähem võrdne.”

Treeneri sõnu kinnitavad ka tulemused ‒ turniiri kahe parema meeskonna päeva jooksul peetud omavahelised kohtumised lõppesid kord ühe, kord teise meeskonna võiduga. Põltsamaa Spordikooli meeskond, mille liidriteks on Eesti omaealiste koondisse kuuluvad Mart Toom, Silver Maar ja Karl-Joosep Kesküla, kaotas alagrupimängus Tabivere RSK-le 1:2, finaalmängus oldi aga Tabiverest kindlalt 2:0 paremad.

“Meil tikub peaaegu alati nii olema, et turniiri esimene mäng läheb natuke vales suunas, pärastpoole läheb aga paremini,” lausus Toivo Uusna. “Saame meeskonna harva kokku ja siis ei tule kõik asjad algul nii välja, nagu peaks tulema.”

Võidukas meeskonnas mängisid Toomi, Maari ja Kesküla kõrval veel Karl Kerdo Ojamaa, Rainer Kulp, Alex Anton Lojander ja Germo Ottender. Samad noormehed on viimastel aastatel saavutanud korduvalt häid tulemusi Eesti omavanuste meistri- ja karikavõistlustel, tänavuse hooaja avaturniir, U20 vanuseklassi Eesti karikavõistlused, lõpetati aga nii meeskonna kui ka treeneri jaoks pettumuse valmistanud viienda kohaga.

“Meie sidemängija pidi viirushaiguse tõttu turniiri pooleli jätma, ilma temata mängides läks aga turniir aia taha,” ütles Uusna. “Väikestel meeskondadel on valik väike ning selliseid asju ikka juhtub, kui kõige tähtsam mees välja langeb. Viienda koha tõttu peame aga jaanuaris peetavate EVF karikavõistluste finaalturniirile pääsemiseks võitma nüüd üleminekumängu Rakverega. Olen aga tähele pannud, et poisid oskavad ennast kätte võtta, tahavad nad ju ikka kõrgemas satsis mängida.”

Vooremaa karikaturniiril sai kolmanda koha Põltsamaa linna meeskond, kes alistas pronksimängus 2:1 Mustvee. Neljale paremale järgnesid SK W-Willem, Moreen ja SK Torma Sport.

Naiste turniiril ristasid Mustveega piigid Torma ja Põltsamaa. “Naistest oli kahjuks Jõgeva Serv puudu, Tiiu Õunap oleks oma võistkonnaga kindlasti palju juurde andnud ning turniir oleks huvitavam olnud,” kahetses Toivo Uusna.

Jaan Rahuküla juhendatav Mustvee naiskond, mida esindasid Ljudmila Jakovleva, Olesja Kudina, Daniella Kolpakova, Nikol Kolpakova, Liana Lemkov, Marilin Tilkson, Grete Adler, Kris Härsing ja Merilin Paas, alistas võrdse tulemusega 2:0 nii SK Torma Spordi kui ka Põltsamaa Spordikooli. Teise koha sai Põltsamaa Spordikooli samuti 2:0 üle mänginud Torma naiskond.

Toivo Uusna loodab, et pika ajalooga turniir jätkub ka tulevikus. “Kui on mängijaid ning asi ka pealtvaatajatele huvi pakub, ei saa kindlasti öelda, et turniir hääbub,” lausus Uusna. “Kuuekümnenda, juubeliturniiri, pigistame kindlasti välja, eks siis näeb, mis edasi saab.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus