Vooremaa karikad võrkpallis jäid Tormasse ja Põltsamaale

Nädalavahetusel mängiti 63. korda maakonnalehe Vooremaa karikatele võrkpallis. Võidukarikad jäid seekord koduvõistkondadele. Tormas toimunud naiskondade turniiri võitis SK Torma Sport ja Põltsamaal korraldatud meeste turniiri Põltsamaa I meeskond.


Naiskondi kogunes Tormas toimunud turniirile kolm. Lisaks kohalikule Torma naiskonnale veel külalisvõistkonnad Paidest ja Tartust. Turniiri peakohtunik Aarne Neimann pidas läbirääkimisi kaheksa naiskonnaga.

„Kahju muidugi, et erinevatel põhjustel jäid teised meie maakonna naiskonnad tulemata,” tõdes Neimann.

Kolm naiskonda mängisid omavahel turniirisüsteemis läbi. Avamängus võitis Torma 3:0 Paidet. Seejärel olid aga viimased eesotsas oma mängiva treeneri Piret Reinfeldiga 3:1 paremad Eesti maaülikoolist. Viimases mängus alistas Torma 3:0 maaülikooli ja jättis võidukarika koju.

„Minul kui treeneril on eriti hea meel selle üle, et Torma naiskonnas mängis viis noormängijat, kellel vanust 14–18 aastat. See näitab, et meie naiskonnal on järelkasv olemas,” sõnas Neimann.

Põltsamaal Felixhallis toimunud meeste turniiril tegi kaasa neli võistkonda. Treener Toivo Uusna oli mängima toonud arvukalt oma praegusi ja endisi õpilasi, kes moodustasid kaks meeskonda. Lisaks osalesid veel harrastajate võistkonnad Moreen ja Kahur.

„Turniiril oli korralik tase ja põnevust oli mängudes palju,” jäi võrkpallitreener Uusna nähtuga rahule.

Põltsamaa esindusmeeskond mängis täiseduga, alistades kõik kolm vastast ühesuguse tulemusega 2:0. Ülejäänud meeskondade vahel tekkis aga n-ö surnud ring. Põltsamaa II alistas 2:0 Moreeni, kuid kaotas 1:2 Kahurile ning sai teise koha. Moreen oli omakorda 2:0 üle Kahurist ja see andis neile päeva lõpuks pronksmedalid.

„Kahju muidugi, et meeste võrkpallis ongi ainult Põltsamaa jäänud maakonna kaardile. Küllap Jõgeva võinuks ka hea tahtmise korral mõne meeskonna välja panna,” arvas Uusna.

Vooremaa toimetus tänab turniiride korraldajaid ja kohtunikke: Aarne Neimann, Virge Otsa, Toivo Uusna ja Kert Kärner. Samuti Jõgevamaa Spordiliit Kalju.

 

Vooremaa 63. karikavõistluste võitjad

Naiskonnad

  1. SK Torma Sport naiskond (Kady-Kairit Kerve, Kadri Lauringson, Piret Nukka, Riina Lüütsepp, Kaisa Neimann, Kadi Kask, Anette Välb, Liis Urvik, Marili Aru, treener Aarne Neimann)
  2. Paide VK
  3. Eesti maaülikool

 

Meeskonnad

  1. Põltsamaa I (Taavi Arula, Sander Kulp, Rainer Kulp, Joosep Kesküla, Sten Kundla, Oliver Siilbek, Tauri Kalmet, treener Toivo Uusna)
  2. Põltsamaa II
  3. Moreen

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus