Vooremaa juubeliturniiril võimutsesid Põltsamaa võrkpallurid

Pühapäeval Põltsamaal Felixhallis toimunud kuuekümnendatel ajalehe Vooremaa karikavõistlustel võrkpallis võitsid Põltsamaa võistkonnad esikoha nii meeste, naiste kui ka poiste turniiril.


Juubeliturniiriga tehti algust juba oktoobri lõpus, kui Põltsamaal ja Tormas peetud alagrupimängudes heitles finaalikoha eest kuus mees- ja seitse naiskonda. Finaalturniirile pääsesid meestest kolm Põltsamaa tiimi ja Torma, naistest mängisid esikohale Torma, Jõgeva, Põltsamaa ja Päri.

Meeste finaalturniir üllatusi ei pakkunud ‒ viimastel aastatel Vooremaa karikaturniiril domineerinud Põltsamaa tiimid võtsid kolmikvõidu ning mullust esikohta kaitses Põltsamaa Spordikooli meeskond. “Programm sai täidetud,” rõõmustas Põltsamaa võrkpallurite treener Toivo Uusna. “Kolmikvõitu püüdsime ka viiekümnendal Vooremaa turniiril, kuid siis jäi see tulemata, nüüd õnnestus eesmärk täita.”

Põltsamaa Spordikooli meeskond alistas teise koha saanud Põltsamaa linna, kolmandana lõpetanud Põltsamaa veteranide meeskonna ja neljandaks jäänud Torma võrdse tulemusega 3:0. Võidukas meeskonnas mängisid Karl-Joosep Kesküla, Timo Siim, Sander Kulp, Germo Ottender, Arti Hohensee, Marko Uusküla, Sten Kundla, Oliver Siilbek ja turniiri parima mängija auhinna saanud Rainer Kulp.

“Pidin kohalike jõududega hakkama saama, sest viimasel hetkel jäid eemale Taavi Arula ja Mart Toom, kes olid seotud mujal toimunud mängudega,” lausus Toivo Uusna. “Häda polnud aga midagi, sest nurgaründajad vedasid hästi mängu ning teised aitasid kaasa. Enim üllatas ehk Marko Uusküla, kes on viimasel ajal vähe mänginud, nüüd tegutses aga kaitses eriti hästi.”

Teise koha saanud Põltsamaa meeskond, kus mängisid Toivo Uusna hiljutised õpilased, alistas veteranid 3:0 ja Torma 2:1, ühe geimi kaotas tormalastele ka Põltsamaa veteranide meeskond.

Naiste turniiril oli kõigis kolmes mängus võidukas Põltsamaa naiskond, kuhu kuulusid Sirje Goroško, Silja Goroško, Kadri Viil, Raina Kaus, Riin Emajõe, Rosmarii Rosenthal ja turniiri parimaks valitud Grete Mai Rohtmets. Torma ja Päri alistati kindlalt 3:0, Jõgeva mängiti üle tulemusega 2:1. Teise koha sai Torma naiskond, kes alistas Jõgeva ja Päri võrdse tulemusega 3:0, kolmanda kohaga lõpetasid turniiri Jõgeva Servi noormängijad, kes päeva viimases mängus võitsid Päri naiskonda 3:0.

Täiskasvanute kõrval heitlesid pühapäeval Felixhallis ka 2003. ja 2004. aastal sündinud poisid, tüdrukute sama vanuseklassi turniir oli toimunud juba oktoobrikuus Mustvees. “Tegin poiste turniiri natuke väiksemana kui oli Jaan Rahuküla poolt korraldatud rahvusvaheline turniir tüdrukutele, kus osales koguni kaheksa võistkonda,” ütles Toivo Uusna.

Kahele Põltsamaa võistkonnale pakkusid konkurentsi eakaaslased Kadrinast ja Paidest. Põltsamaa esindusvõistkond võitis kõik kolm mängu kindlalt 2:0, duubelvõistkonda esindanud nooremad mängijad kaotasid kõik kohtumised aga sama tulemusega. “Nooremad kaotasid esimese mängu küll kindlalt, kuid pärastpoole võis ka nende esinemisega rahule jääda, otsustavatel punktidel eksiti lihtsalt natuke liiga palju,” lausus Uusna. “Lähiajal seisavad noortetiimil ees korraliku tasemega turniirid Rakveres ja Mustvees.”

Juubeliturniir lõppes meenutuste õhtuga Põltsamaa kohvikus Rivaal, kus said kokku mitmed Jõgevamaa võrkpalli jälje jätnud mängijad ja treenerid. “Tore oli taas kokku saada meestega, kellega oleme kunagi hästi palju koos platsil olnud,” lausus Toivo Uusna. “Aruteludest jäi kõlama mõte, et Vooremaa turniir peaks jätkuma ka tulevikus. Juubeliturniir näitas, et tase ei ole praegu sugugi kehvem kui kümne aasta eest, nooremad mängijad on peale tulnud ning neid tuleb veelgi.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus