Vooremaa Centrumi ratturid püsivad kindlalt medalikursil

Jalgrattaklubi Vooremaa Centrum on viimastel nädalatel silmapaistvalt esinenud mitmetel üleriigilistel võistlustel. Noored võistlesid täiseduga Pärnumaal sõidetud 30. Urumarja velotuuril. Tartus toimunud BMX krossi Eesti meistrivõistlustelt toodi aga koju kuus medalit.


Pärnu Kalevi korraldusel 30. korda Sindi ümbruses toimunud Urumarja velotuuril M14 vanuseklassi noortele saatis Jõgeva valla spordiklubi esindajaid täisedu. Individuaalselt võitis 90 ratturi seas tuuri Andris Roland Saar. Teisel etapil liidrikoha saavutanud Saar edestas tuuri lõpuks teiseks tulnud Rein Taaramäe rattaklubi sõitjat Aaron Ausi (kunagise tippratturi Lauri Ausi vennapoeg) täpselt minutiga. Andris Roland Saarele kuulus ka tuuri aktiivseima ratturi särk.

Ka kolmas koht kuulus Centrumi sportlasele, Martti Lenziusele, kes jäi võitjast maha 1.40. Viies oli mitmepäevasõidu üldarvestuses Centrumi esindaja Janmar Reiljan. Kõik see kokkuvõttes tagas Vooremaa Centrumi meeskonnale 19 võistkonna seas esikoha. Lisaks eelpool nimetatud kolmikule kuulusid meeskonda veel Jürgen Puškin ja Ener Maarits.

Pideva töö tulemus

Võidumeeste treener Kaido Kriit avaldas arvamust, et poiste edu põhineb pideval sihipärasel treeningul. „Eks selle taga ole ikka pidev suur töö. Talvel oleme ladunud korralikku üldfüüsilist põhja. Teinud jõusaali, palju suusatanud, et poisid jaksaksid sõita. Tulemused on näidanud, et oleme õigel teel,” rääkis Kriit.

Tema sõnul kuluvad suvekuud peaasjalikult võistlustele. „Kalender on väga tihe, kui pead erinevate vanuseklassidega väljas käima. Üks võistlus järgneb teisele. Nüüdki olin kaks ja pool nädalat järjest võistlustel, ainult poisid vahetusid. Normaalset treeningut saab parimal juhul teha korra nädala keskel. Praegu käib ikkagi nende viljade noppimine, milleks hooaja eel trenni tehakse,” ütles treener Kriit.

Hetkel on Kaido Kriidi treeninggrupis 15–20 poissi, seda vanuses 10 kuni 20. „Selles mõttes on hea seis, et kõik vanusegrupid kuni U23-ni on kaetud. Üldse on meil väga hea punt. Poisid on mõistlikud. Nemad mõistavad, mida mina neilt nõuan ja vastupidi. Jalgrattasport on julm ja raske ala, teisti ei saakski. Meil on klubis nii hea sisekliima, et ma ei vahetaks neid poisse kellegi vastu.”

BMX-is võideti kaks meistrikulda

Edu saatis Centrumi sportlasi ka Tartus toimunud Eesti meistrivõistlustel BMX krossis, kus võideti kuus medalikohta. M14 vanuseklassis tuli riigi meistriks Andris Roland Saar ja pronksmedali võitis klubile lisaks Janmar Reiljan.

Juunioride distantsil võitis kuldmedali Oliver Harris Hütt ja pronksi lisas Centrumi medalipagasisse Richard Koll. Mõlemad kuuluvad treener Kriidi sõnul ka Eesti koondisesse.

Meeste eliitklassis, kus sõitsid kaasa ka juuniorid, võideti samuti kaks medalit. Randar Saar võitis hõbeda ja Oliver Harris Hütt pronksmedali.

Treener Kriidi sõnul on Luual sirgumas väga tugev vendade Saarte kolmik. „Andris Roland Saar tegi ilma Urumarja tuuril ja tuli BMX-l Eesti meistriks, kus Randar oli meestest teine. Kolmas vendadest, Raiko Saar, saavutas aga juuli algul Tartus sõidetud M16 Eesti meistrivõistlustel mitmepäevasõidus tubli seitsmenda koha.”

Kriit ütleb, et vanematele on juba ühe jalgratturi kasvatamine peres suureks väljakutseks. „Mida teha veel siis, kui neid on kolm. Kindlasti ei ole see lihtne, kuid maal kasvanud poisid oskavad seda ka hinnata ja peavad vastu.”

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus