Voorele ehitakse Jõgevamaa esimene noorteküla

Saare valda Voorele ehitatavasse noortekülasse planeeritud 32 krundi saamiseks on esitatud üle neljakümne avalduse. Jõgevamaa esimene noorteküla rajatakse ennekõike selleks, et noored pered saaksid endale maapiirkonnas kaasaegsed ja hubased kodud luua.

Ettevõtluse ja puhkemajanduse areng Voorel võimaldab ka senisest rohkem konkurentsivõimelist tööd leida.

Neljapäeval Saare vallamajas toimunud arutelul tutvustasid Voore noorteküla detailplaneeringut selle koostanud Ain Uibopuu Maamõõdu Büroo arhitektid Ain ja Piia Uibopuu. “Noorteküla on  Voore küla laiendusena plaanitud elamurajoon. Planeeringu põhjal on noortekülasse ette nähtud pooleteisekorruselised viilkatusega maalähedases stiilis majad. Ehitusmaterjalide kasutamiseks piiranguid ei tehta, mistõttu võib uskuda, et noortekülas hakkab olema võimalikult mitmekülgse väljanägemisega maju,” rääkis Piia Uibopuu.

“Saare vallavalitsus on tellinud detailplaneeringu, ehitab välja vajaliku infrastruktuuri ja annab soovijatele üle tasuta krundid. Meie sõlmime ka lepingu, mille järgi tuleb majad valmis ehitada kahe aasta vältel. Kohalik omavalitsus pöördub ka valitsuse poole, et maad, kuhu noorteküla rajatakse, munitsipaalomandisse saada,” ütles vallavanem Jüri Morozov.

“Praeguseks on noorekülasse planeeritud 32 krundi saamiseks laekunud üle neljakümne avaldusse. Kui veevärgi ja kanalisatsioonisüsteemid on valmis ehitatud, võib esimene huviline hakata noortekülla maja vundamenti rajama,” lisas ta.

Morozov märkis, et nimetus noorteküla tähendab ennekõike seda, et uus elamurajoon on mõeldud peredele, kellel on kooli- ja lasteaiaealised lapsed. “Selliseid inimesi on rohkesti ka neljakümneaastaste ja vahel  vanemategi hulgas, mistõttu võib öelda, et noortekülla maja ehitamisel pole konkreetseid vanuselisi piiranguid,” tõdes ta.

“Mugavaid ja tänapäevaseid elamisvõimalusi on aga vaja väiksematesse keskustesse ja küladesse. Loodan,  kui valmib Voore noorteküla, suureneb õpilaste arv ka Voore Põhikoolis, kus praegu on õppureid poole vähem, kui kool mahutab. Usutavasti paranevad  võimalused Voorel ja selle ümbruses huvitavat ja konkurentsivõimelist tööd leida, sest viimasel ajal on siin tugevasti edasi arenenud turismi- ja puhkemajandus, mis lähitulevikus täieneb  veesuusa- ja tervisekeskusega,”  ütles vallavanem.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus