Voorel tähistatakse rukkimaarjapäeva

Eeloleval laupäeval tähistatakse Mustvee vallas Voorel rukkimaarjapäeva. Voore aktiviseerimiskeskuse noorte- ja kultuurijuhi Janika Altmäe sõnul otsiti juba ammu põhjust piirkonna rahvale sobiv suvine kokkusaamine korraldada.  Nüüd leiti, et sellesk sobib hästi rukkimaarjapäev.

Vanasti oli kombeks valmistada rukkimaarjapäevaks rukkijahust toite. Sellest traditsioonist peetakse kinni ka Voorel.  

Rukkitoitude konkursile oodatakse siiski nii söödavaid kui ka mittesöödavaid võistlustöid. Oluline, et tooraineks on rukis. Viiakse läbi õpituba, kus jagatakse näpunäiteid leiva küpsetamiseks  alates juuretisest kuni ahjusooja põhitoiduse valmimiseni. Õpituba juhendab Illi Lepp. Rukkimaarjapäevale oodatakse ka laadakauplejaid, kesknädalase seisuga oli neid registreerunud seitse.

Kätt saab proovida õnneloosis, kus iga pilet võidu toob. Sel moel teenitud tulu kasutatakse Voore küla arendamiseks. Kõne all on olnud külakiige või discgolfiraja ehitamine.

 Lapsed saavad laupäeval hüpata batuudil ja lasta endale näomaalinguid teha. Meelelahutust pakuvad Torma kapell ja Kaupo Kruusaauk. Tantsitakse lihtsamaid rahvatantse ning lauldakse koos.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus