Voorel räägiti arendustegevuse võimalikkusest majanduskriisis

 

Teisipäeval Voorel toimunud Jõgevamaa omavalitsuste arengu- ja planeeringutöötajate mõttevahetusel selgus, et maakonna erinevates piirkondades on ka praeguse majanduslanguse olukorras teoksil mitmeid innovaatilisi projekte. Arutelu korraldas Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus koosöös Jõgeva maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonnaga.

Mõttevahetusel tutvustasid linnade ja valdade arendus- ja planeeringutöötajad ja ka mõned omavalitsuste juhid piirkondades algatatud planeeringuid ja arendusprojekte. „Praegune majanduslangus on omavalitsuste arendustegevuse piisavalt keerulisemaks muutnud. Kaugeltki ei saa aga öelda et selles valdkonnas seisak oleks. Küll aga on tekkinud olukord, kus pakilisemad ettevõtmised tuleb täide viia kiiremini ja need, millega aega on, tuleb edasi lükata parematesse aastatesse,” ütles mõttevahetust juhtinud Jõgevamaa Arendus-ja Ettevõtluskeskuse juhataja Katrin Rajamäe.

Peipsile tulevad vetelpäästekaatrid

Üheks atraktiivsemaks arendusprojektiks, mida Voorel  tutvustati, nimetas Rajamäe vetelpäästesüsteemi väljaarendamist Mustvees, mis võimaldab Peipsi äärde saada ka vetelpäästekaatrid.

Kindlasti on huvipakkuv ja teostamist väärt ka idee ehitada Jõgevale Ilmaime teemapark, kus saab põnevas keskkonnas ja vahetute kogemuste toel ülevaate kliima- ja loodusoludest kogu maailmas. Hea oli ka kuulda, et Jõgeva vallas Kuremaal edeneb jõudsasti vanaaegse veski taastamine, et seal edaspidi  turiste ja külalisi vastu võtta saaks,” ütles Rajamäe, kelle sõnul

on tänases majandusolukorras suurenenud ka MTÜ-de roll erinevate probleemide lahendamisel. „Mittetulundusühingutel on paremad võimalused raha taotlemiseks, seetõttu on nad saanud  omavalitsustele koostööpartneriteks mitmete objektide heakorrastamisel,” tõdes ta.

Kaks korda aastas kokkusaamised

Torma vallavalitsuse  arenduse peaspetsialist Evi Stukerti hinnangu on väga vajalik, et Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus ning Jõgeva maavalitsus kohalike omavalitsuste arendus- ja planeeringuspetsialistidele kaks korda aastas — kevadel ja sügisel — nõupidamise korraldab.

„Seekordsel mõttevahetusel tuli jutuks, et tänases olukorras on mitmete plaanide teostamiseks hakatud rohkem taotlema raha ka mujalt kui riigilt. Usutavasti aitab selliste uute variantide leidmine paikkondades elu edasi viia ka majandussurutise ajal,” märkis ta.

Mõttevahetust hindas kordaläinuks ka Põltsamaa vallavalitsuse ehitusnõunik Margi Ein

„Iga sellelaadne kokkusaamaine on kasulik. Ma sain infot, milliste planeeringutega tegeldakse teistes omavalitsustes. Ühtlasi tutvustan Põltsamaa valla sellelaadseid ettevõtmisi, mis on seotud ka üleriigilise tähtsusega teelõiguga Tallinna-Tartu maanteel,” rääkis ehitusnõunik.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus