Voorel peetakse tervisepäeva

Täna Voorel Jõgeva haigla ja Saare valla koostöös peetaval tervisepäeval saab kontrollida oma tervislikku seisundit ja kuulata meedikute nõuandeid.

Voorel tegutsevas aktiviseerimiskeskuse hoones hommikul algaval tervisepäeval kontrollitakse soovijail vere suhkrusisaldust, kolesterooli- ja hemoglobiinitaset, mõõdetakse vererõhku, keha rasvaprotsenti ja luutihedust. Tehakse ka EKG-d.

“Kellel avastame tervisemuresid, soovitame enne perearsti vastuvõtule minna ja vajadusel siis Jõgeva haiglasse konsultatsioonile tulla,” ütles raviasutuse juhataja Peep Põdder, kes Voore tervisepäeval asjakohast nõu annab ja küsimustele vastab. “Tervisepäeva korraldamine koostöös Saare vallaga on meil pikaajaline traditsioon. Aktiivset osavõttu soosib omavalitsuse organiseeritud buss, mis rahva kohale toob,” lisas ta.

Uuringud ja nõustamine on tervisepäeval tasuta, välja arvatud silmaarsti konsultatsioon, mille eest tuleb maksta visiiditasu. Tervisepäeval tutvustatakse ka loodustooteid.

Esimene tervisepäev peeti Voorel 2001. aasta 17. oktoobril Loenguga esines Saare vallast võrsunud Tartu ülikooli kliinikumi arst, endokrinoloog Maie Väli ja muusikaliselt sisustas päeva Olev Vestmann.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus