Voorel õnnistati Tuletõrje Seltsi lipp

Pühapäeval Voorel toimunud tseremoonial õnnistati Voore Tuletõrje Seltsi lipp. Voorele kogunes vabatahtlikke tuletõrjujaid erinevatest Eestimaa paikadest, päästeameti, politsei-ja piirivalveameti ning maanteeameti, kaitseliidu jne esindajad.


Sündmus algas rongkäiguga, kus marssisid piirkonna vabatahtlikud päästjad koos päästetehnikaga ning külalised. Kõlasid tervitussireenid päästeautodelt.
„Seni oli Voore Tuletõrje Seltsil lipp kasutusel varda- ja mastilipuna. Paraadlippu aga polnud. Nüüd otsustasime valmistada ka lipu, mis aukohal pidulikel sündmustel,“ ütles vabatahtlik päästja Jüri Morozov.
Tema sõnul kujutatakse lipul vabatahtlike päästjate sümboolikat. Aastaarvud 1927 ja 2000 tähistavad ühenduse Reola Priitahtlikud Pritsimehed ja selle järjepidevuse kandja Tuletõrje Seltsi moodustamist. Lipu valmistamist toetas paikkonna ettevõtja Kuido Kalm.
Lipu õnnistas EELK Palamuse Bartholomeuse koguduse hooldusõpetaja Urmas Oras. Tervitusi ütlesid päästeliidu juhatuse liige Kaido Taberland, Jõgevamaa päästepiirkonna juhataja Jüri Alandi, Mustvee vallavanem Aivar Lainjärv. Tänukõned pidasid Voore Tuletõrje Seltsi juhatuse esimees Kalju Lalin ja Jüri Morozov.
„Voore Tuletõrje Seltsil on aastaid päästeametiga koostööleping. Meil on oma teeninduspiirkond. Osaleme tulekustutustöödel ja teistegi õnnetuste likvideerimisel. Samuti tegeleme ennetustöödega. Koostöös päästeametiga oleme paigaldanud suitsuandureid, ehitatud tuletõrje veevõtukohti. Viimased kümme aastat on tegeletud ajakohase tuletõrjedepoo arendamisega,“ lausus Jüri Morozov.
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus