Voorel on avatud noortetuba

Noortetuba on avatud kolmel päeval nädalas ning selle tegevuse eest vastutavad lisaks Janne Juusele ka Eha Ant ja Janika Altmäe. Praegu pole tööl täiesti noortekeskusele spetsialiseerunud töötajat, seetõttu tuba avatud vaid kolmel päeval nädalas. Toas on olemas arvutid, televiisor, muusikakeskus ja muu sisustus, juurde osta oli vaja vaid mõned lauamängud. Üks kohalik inimene kinkis noortele ka koroonalaua.

Noored saavad osa võtta aktiviseerimiskeskuses toimuvatest huviringidest. Tegutsevad käsitööring, line- ja breiktantsijad, laste tantsuring, muusikaring ja näitering. Juhendajateks on Saare valla inimesed, kuid neid käib ka kaugemalt. ?Kahjuks on see maakohtade probleem, et juhendajaid ei ole alati kohapealt võtta,? tunnistas Janne Juuse.

?Noorte aktiivsus on erinev. On neid, kes tahavad kõikidest ringidest osa võtta, ja neidki, keda see eriti ei huvita,? lisas Juuse. ?Oluline on käima lükata just need ringid, mis noortele huvi pakuvad. Tüdrukutele meeldib eriti käsitööring ning tantsimine, poisse aga vaimustab breiktants.?

Noortetoas tegutsejatele antakse võimalus ka ise üritusi korraldada. Siiani on organiseeritud diskosid, lähiajal toimub kohvikklubi õhtu. Noortetuppa pääseb soovija ka siis, kui see pole ametlikult avatud. Tuleb vaid aktiviseerimiskeskuse töötajaid oma kohalolekust informeerida. ?Loodame kaasata rohkem noori. Kindlasti on tulevikus plaanis ka laagreid korraldada,? rääkis Janne Juuse.

?Maapiirkonnas on noorte vaba aja veetmise võimalused kesised. Hea, et nüüd on Voore noortel koht, kuhu pärast kooli tulla ja kus omavahel suhelda,? oli Janne Juuse rahul.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus