Voorel meisterdatakse piknikukorve

Pärast Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskusega tutvumist arvas maavanem Aivar Kokk, et piknikukorvide valmistamisega saadaks hästi hakkama siinses käsitöökojas. ?Arutasime, missugune korv sobiks piknikukorviks. Aivar Kokk pakkus välja idee, et suurel piknikukorvil võiksid olla ka väiksed otsakorvid,? ütles aktiviseerimiskeskuse juhataja Märt Jallakas.

Aktiviseerimiskeskuse käsitöökojas tehakse piknikukorve nii palju, kui maavalitsusest tellitakse. Praeguseks on valminud kümmekond korvi. Märt Jallakas märkis, et ennekõike tehakse korve haavapuust, mida saab hästi töödelda ja mis tagab maakonna esinduskorvidele kena välimuse.

Voorel meisterdab piknikukorve Jarmo Kivimurd, kellele seda tööd õpetas kogenud meistrimees Endel Ant. Ka nüüd on Endel Jarmol abiks. Tema tööks on korvide tarvis laastude hööveldamine.

?Valmis laastud tuleb märjaks kasta. Siis punun esialgse korvi vormi. Seejärel teen ääred ja põhja ning panen külge otsakorvid. Lõpuks kinnitan korvile sanga ja kaane,? kõneles meister.

?Piknikukorvide meisterdamine on üsna keeruline töö. Ühe korvi valmistamiseks kulub tavaliselt päev või kaks. Erilist vaeva tuleb näha otsakorvide kinnitamisega. Ühtlasi on päris uhke tunne, kuid saad teha korve kingituseks mõjukatele külalistele,? arutles ta.

Jarmo Kivimurdi sõnul on korvide meisterdamine talle nii töö kui hobi. Oma korve on noor meistrimees turustanud mitmetel laatadel. Möödunud aastal sai ta oma korvide eest Paunvere laadal-väljanäitusel kiituskirja.

Esimesed piknikukorvid Jõgevamaal toodetud toidukaupadega kingitakse maakonda saabuvatele külalistele detsembris.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus