Voorel lõppes töö- ja puhkelaager

Laagripäevi alustasime hommikul kell 9. Järgnes kolm tundi tööd, siis lõuna ja puhkus. Tänavusteks töödeks olid peenarde rohimine, marjade korjamine, heakorrastustööd nii Voore Põhikooli territooriumil kui ka Saare ürdiaias.

On meeldiv tõdeda, et Voore kooli õpilased teevad tööd meelsasti ja hästi. Meiega sama arvamust on jaganud ka ürdiaia perenaised. Kui mõnelgi poisil on koolis olnud probleeme, siis laagris seda ei ole. Kõik tegid tublilt tööd.

Laste jaoks on loomulikult kõige tähtsam vaba aja veetmine. Üheks huvitavamaks ettevõtmiseks laste jaoks oli Saare valla metsateatri etenduse ?Silver Ükssilm ja admirali vanne? vaatamine. See kogupere etendus kahuripaukude ja mereröövlitega tekitas poistes vaimustust.

Heaks tavaks on saanud veeta üks öö telkides, olime Saare ürdiaia territooriumil. Seal kasutasime võimalust tutvuda Saare mõisakompleksi ja ürdiaiaga lähemalt. Abiks oli keskkonnaspetsialist Ene Ilves, kes tutvustas mõisakompleksi ajalugu ja rääkis ürtidest ja nende kasulikkusest. Üllatuseks oli, et paljud lillepeenras kasvavad taimed võivad olla mürgised. Samas oli ka palju selliseid taimi nagu saialill, kress, mida võib julgelt toiduks tarvitada. Peale ürdiaiast töötamist pakkus ürdiaia perenaine tehtud töö eest kringlit ja taimedest valmistatud teed.

Telkimise juurde kuulus õhtul vorstikeste grillimine. Öö möödus rahulikult, ainult ?tüütud külalised? sääsed, keda püüdsime nii panni kui kaussidega, rikkusid meie unenägusid.

Oleme ette võtnud ka pikemaid sõite. Sedakorda sõitsime teadlikult Viljandimaale. Ütlemise järgi, et enne, kui lähed välismaale, käi Nuustakul ära, tegutsesime meiegi. Kõigepealt käisime Palamuse Kihelkonna Koolmuuseumis. Kohe, kui muuseumitoas koolipinki istusime, tuli meelde algav kooliaasta. Ka sel aastal saime oma laagri Teele ja Tootsid.

Edasi jätkus sõit Viljandisse. Külastasime Viljandi Noortevanglat, kus veendusime, et sellesse asutusse tegelikkuses keegi sattuda ei taha. Tutvusime Viljandi linna vaatamisväärsustega ja nautisime ujumist Viljandi järves. Kurb oli, et meist mitteolenevatel põhjustel (puhkus, remont, tervisekaitsenõuded, ohutusnõuded) polnud meil võimalik külastada tootmisettevõtteid. Viimane päev oli mõnus, sest osalesime Voore marumürapäeval. Loomulikult oli meil võimalus olla kooli arvutiklassis ja käia ujumas Saare järves.

Sisuka nädala eest täname Jõgevamaa Alaealiste Komisjoni, Saare Vallavalitsust ja Voore Põhikooli, kes toetasid meie laagri toimumist.

MARE MAASIK
KAIE MIKKO

blog comments powered by Disqus