Voore teenuskeskuse juht tajub paikkonna elujõudu

Mustvee valla Voore teenuskeskuse haldusjuht Taivo Kruusaauk peab paikkonda elujõuliseks ning arvab, et arengule tuleb kasuks mitmekülgsem koostöö kogukonna liikmete ning erinevate ühenduste ja organisatsioonide vahel.


Kruusaauk peab vajalikuks reguleerida kohalike elanike huvides bussiliiklust ja rajada eakate päevakeskus Voore aktiviseerimiskeskuse hoonesse. Talle läheb korda ka Voore põhikooli tulevik.

Avinurme juurtega Taivo Kruusaauk elab Voorel 1988. aastast. Tööd alustas ta Lembitu kolhoosi puutöökojas. Ligi paarkümmend aastat teenis Kruusaauk ka piirivalves.

Praegu Mustvee valla Voore teenuskeskuse haldusjuhina on tema töökabinet Voore aktiviseerimiskeskuse esimesel korrusel.

Mõeldes bussiliini taastamisele

„Põhiliselt käivad inimesed minu jutul sotsiaalprobleemidega. Samuti kõneldakse murest ühistranspordiga. Kunagi oli buss, mis sõitis Mustveest läbi Voore ja sealt edasi Tartusse. Halbade teeolude tõttu võeti buss liinilt maha. Nüüd võiks püüda liini taastada, et piirkonna elanikud saaksid taas otse Tartusse sõita. Olen selle mõtte edasi andnud Jõgevamaa ühistranspordi keskusesse. Lahenduse leidmisse tasuks kaasata ka Jõgeva valla Torma piirkonna inimesi. Kuuldavasti sõidetakse Torma kandist bussiga Jõgevale ja sealt rongiga Tartusse,“ rääkis Kruusaauk.

Meenutades aktiviseerimiskeskuse maja minevikku, rääkis Kruusaauk, et kõige enne plaanitseti sellesse hoonesse ehitada kauplus, söökla ja kultuurimaja. „Katus sai valmis, kuid ehitustööd jäid pooleli. Hiljem, ümberehitustööde käigus valmisid kauplus, postkontor ja seejärel aktiviseerimiskeskus, mis ennekõike oli mõeldud töötute tagasitoomiseks sotsiaalselt aktiivsesse elukeskkonda ja koolitamiseks, samuti ümberõppeks. Kõige edukamalt läks aktiviseerimiskeskusel siis, kui juhtaja oli Märt Jallakas. Tema ja tema meeskonna eestvedamisel koostati ja viidi ellu mitu projekti. Praegu on Voore aktiviseerimiskeskuse SA juhatuse liikmeks Marika Kits ja ennekõike keskendutakse kultuuritööle. Teadaolevalt on alanud aastaks selles valdkonnas uusi plaane. Usun, et kasuks tuleb mõtteerksa ja ettevõtliku kogukonna liikme ja saviringi juhendaja Evelyn Sepa valimine aktiviseerimiskeskuse nõukogusse.“

Aktiviseerimiskeskuse majas paiknevad veel raamatukogu, avalik internetipunkt, noortekeskus, perearstikabinet ja juuksuritöökoda.

„Peaksime mõtlema, kuidas siinsetele ruumidele veelgi rohkem kasutust leida. Esimesel korrusel võiks olla eakate päevakeskus. Kõigepealt on vaja välja selgitada, milline on nõudlus selle teenuse järele,” ütles Taivo Kruusaauk.

Voore kool on hästi hoitud

Kruusaaugu sõnul pole kindlasti põhjust pidada Vooret väljasurevaks piirkonnaks.

„Voorel elab päris palju noori. Lasteaiakohad täituvad hästi. Tühje kortereid on vähe. Paikkonnas elab aga ka mitu tugevat isiksust oma seisukohtade ja veendumustega. Näiteks on eriarvamusi tekitanud Voore põhikooli hoone tulevik. Voore kool on hästi hoitud. Mina pooldan varianti, et kooli ajakohastamiseks eraldatud miljon eurot riigiraha kulutataks reoveerimistöödeks senises koolimajas, mitte uue ehitamiseks. Küsimus on selles, et mis saab siis kui võimla kõrvale ei õnnestu olemasoleva rahaga uut koolimaja ehitada,“ arutles Voore teenuskeskuse haldusjuht, kes on ka Mustvee vallavalitsuse liige.

Taivo Kruusaauk, kes on ise Voore koolis hooldusinsenerina töötanud, kiitis ka Voore kandi külaliikumist ja seltsielu.

„Urve Soo hoolitseb eakate vaba aja mitmekülgse sisustamise eest. Sirguvere külaseltsi eestvedaja on teenekas velsker Eda Arold. Ise kuulun Kebeli külaseltsi juhatusse. Möödunud nädalal toimus meil Vabadussõja lõpetanud vaherahu sõlmimisele pühendatud tseremoonia küla vabadusealtari juures,“ rääkis ta.

Taivo Kruusaauk ja tema abikaasa Eha on ka hobitalunikud. Talus peetakse lehma ja kodulauale valmistakse ise sõira.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus