Voore koolis korraldatakse laupäeval heategevuspäev

Voore kool korraldab laupäeval heategevuspäeva. Kui soovite osta originaalseid jõulukinke, saada osa kahest toredast kontserdist, osaleda oksjonil ning panna oma teadmised proovile mälumängus, siis tuleks laupäeval Voorele sõita.

Voore kooli oksjoni üks põhikorraldajatest Agnes Kallas ütles, et heategevuspäeva eesmärk on koguda koolile raha, mille eest saaks soetada lastele hädavajalikke asju.

Heategevuspäev algab kell 12. Juba pool üks saab kuulata õpilaste kontserdi esimest osa, pool kaks algab aga oksjon. Ka tänavu on oksjonil  olemas üllatuskast. Mullu näiteks olid selles E-Piima juustud. Agnes Kallas ütles, et oksjonilt  kasti soetanu jäi selle sisuga väga rahule. Oksjonil on kümmekond asja, mille on annetanud lapsevanemad ja kooli toetajad.

Ka leidub toetajate tooteid ja pakutavaid teenuseid õnneloosis. Näiteks on Voore külalistemaja välja pannud lapse sünnipäevalaua 15 külalisele. Ka on õnneloosis  võimalik  võita pilet Kääpa seiklusparki. Aga sealt leiab ka laste käsitöid. Mullu tehti sada õnneloosi ja need said üsna pea otsa, seepärast on neid tänavu kolm korda rohkem.  Üks loosipilet maksab 50 senti.

Päeva jooksul töötavad palmisaalis ja teise korruse koridoris kohvikud.  Suupisteid valmistavad selle tarvis kooli kokad.  Müüakse ka moose ja muud suupärast, mida lapsed on ise või vanemate abiga valmistanud.

Kell 15.45 peetakse saalihokivõistlus kooli meeskonna ja vilistlaste vahel. Kell 17 algab õpilastele disko ning heategevuspäev lõpeb kell 19.

Möödunud aastal koostati koolis nimekiri hädavajalikest asjadest ja esimesel heategevuspäeval kogutud raha eest hakati neid soetama. Agnes Kallase sõnul pani ühe lapsevanema firma välja televiisori, mis kinnitati kooli fuajeesse seinale. Nüüd saavad lapsed sealt vaheajal või pärast tunde neid huvitavaid saateid vaadata. Veel osteti tüdrukute käsitööklassi köögitehnikat ning kooli rahvatantsurühma poistele uuteks püksteks riie. Need on muide juba valmis. Mullusel heategevuspäeval koguti üle 700 euro.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus