Voore kooli direktor lahkub ametist

Käimasoleva õppeaasta alguses asus Voore põhikooli direktorina ametisse varasem Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik Kadri Suni. Siis avaldas vastne koolijuht lootust, et töötab selles ametis minimaalselt viis aastat. Nüüd kahaneb vastse koolijuhi amet umbes viiele kuule.


„Mind kutsuti Voore kooli üpris keerulisel ajal, õppeaasta oli käimas, paljud algatused pooleli. Tagantjärele võin öelda, et mul ei olnud eelnevalt piisavalt ülevaadet, milliste väljakutsetega tuleb uuel juhil tegelema hakata. Väljakutseid, väiksemaid ja suuremaid, kuhjus minu jaoks ülemäära palju. Paigast nihkus tasakaal töö- ja pereelu vahel. Veidi mõjutas lahkumise otsust ka töökoha kaugus kodust: Vahemaa Põltsamaalt Voore koolini on 55 km. Aga see ei olnud kindlasti peamine põhjus. Mitmete asjaolude koosmõjul süvenes kõhklus, kas olen ikka täna õiges kohas.

Seetõttu jõudis minu jaoks kiiresti kätte oluline otsustamise koht, kas pingutada edasi ja võtta seda kogemust kui tavapärast uude juhirolli sisse elamist või tegutseda vastupidiselt ning mitte viivitada ameti maha panemisega. Otsustasin katseaja lõpul viimase võimaluse kasuks, sest see toob minu hinnangul koolile vähem riske kaasa.

Kooli ootab sel aastal ees miljoniinvesteering, millest paljud koolid võivad ainult unistada. Lahkudes annan võimaluse tulla juhtima uuel inimesel, kes innustunult veab eest kooli renoveerimist,“ põhjendas Kadri Suni äsja langetatud otsust.

Kadri Suni usub endiselt, et Voore kool-lasteaed on väga äge haridusasutus ja seda ootavad ees head ajad. Ta hoiab tõsiselt pöialt, et võimaluse Voore koolis ennast teostada leiab uus heal tasemel juht. Suni tegutseb direktorina kuni hetkeni kuni on ameti uuele inimesele üle andnud.

Peale direktori ametist lahkumist võtab ta kõigepealt aja maha ja puhkab. Siis vaatab edasi, mida elul huvitavat pakkuda on. Koolijuhi ametist lahkumine ei tähenda tema jaoks siiski seda et ta Põltsamaalt ära kolimise plaane peaks. Kindlasti mitte.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus