Jõgeva vallavolikogu võttis vastu 2020. aasta eelarve

Neljapäevasel volikogu istungil võeti vastu selle aasta Jõgeva valla eelarve. Istungil osalenud
23 saadikust hääletas teisel lugemisel olnud eelarve vastuvõtmise poolt 22 saadikut. Erapooletuks jäi üks.


„Eelarve menetlus on võtnud päris pika aja. Vallavalitsuse tasemel algas see juba suvekuudel ja novembris jõudsime esimese lugemiseni volikogus. Eelarve ongi dokument, mida peab põhjalikult ja kaua ette valmistama. See on üks meie alusdokumente, mille järgi peaksime järgneval aastal tööd tegema,“ ütles volikogu ees Jõgeva vallavanem Aare Olgo, nentides, et eelarve on sel aastal oluliselt pingelisem kui varem. Seetõttu tuleb otsima hakata kokkuhoiukohti.

Selle aasta eelarve põhitegevuse tuludeks hinnatakse üle 19,2 miljoni euro. Põhitegevuse kuludeks aga 19,1 miljonit eurot.

Suurimaks tuluks on füüsilise isiku tulumaks, mida projekti järgi laekub 9,7 miljonit ehk kolm protsenti enam kui mullu, mil üksikisiku tulumaksu laekus 9,4 miljonit.

Suurimaks kuluks on näiteks Jõgeva vallavalitsus, kus personali- ja majandamiskulud on suurusjärgus 2 miljonit, mis võrreldes läinud aastaga on jäänud muutumatuks. Samas on Kuremaa ujulaga seotud personali- ja majanduskulud vähenenud eelmise aastaga võrreldes kokku 10 protsenti. Kui läinud aastal oli kulude real Kuremaa ujula järel 784 000 eurot, siis sel aastal 706 000 eurot. Vastloodud Jõgeva valla spordikool on eelarveprojekti nn uus tulija ning selleks aastaks on kulude real 134 000 euro suurune väljaminek.

Vald plaanib sel aastal investeerimiseks suunata 1,7 miljonit eurot, mida on 26 protsenti rohkem kui läinud aastal.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus