Volikogu kehtestas Aia 40 detailplaneeringu

Jõgeva linnavolikogu kehtestas Aia tänav 40 ja selle lähiala detailplaneeringu, mille eesmärgiks on maa-ala kruntideks jagamine ja sinna hoonestus- ja arhitektuuritingimuste seadmine.

Detailplaneeringu saanud maa-alale on plaanis ehitada jäähall ning mitmed teisedki  tervislikuks ja sportlikuks vaba aja veetmiseks ning turistide teenindamiseks mõeldud hooned.

“Planeeringualale kavandatakse jäähall, mis on plaanis rajada spordihoonest Virtus loodesse ja on spordihoonega  ühendatud. Samuti tuleb sinna easpidi universaalne spordihall, kus on võimalik korraldada kergejõustikuvõistlusi; ekstreemspordihall, ujula, hotell,  plats vabaõhuürituste korraldamiseks ja kohad autokaravanidele,” rääkis Jõgeva linnavalitsuse arhitekt Anne Örd.

Detailplaneeringu kehtestamine annab võimaluse korraldada välja hange jäähalli projekti koostaja leidmiseks. Anne Ördi sõnul ehitataksegi vajaliku raha olemasolul kõigepealt valmis jäähall. Ka teiste rajatiste ehitamise ja valmimise aeg sõltub ennekõike raha saamisest mitmetest allikatest.

Anne Örd märkis veel, et seoses vastava detailplaneeringuga oli kõige keerulisem suhtlemine ja kokkuleppele jõudmine keskkonnateenistuse ja maa-ametiga. “Põhjuseks on, et sellel territooriumil kasvavad looduskaitse all olevad käpalised,“ ütles linnavalitsuse arhitekt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus