Võit tuli seekord Jõgevamaale

Maadluses on ärevad ajad. Kas jääda, muutuda või kaduda olümpiaareenilt? Vähenenud on ka Eesti meistrivõistlustel osalejate arv.

Järjekordsed Eesti noorte vabamaadluse medalivõitjad selgitati aga seekord Türi majandusgümnaasiumi võimlas, korraldajaks pikaajaliste maadlustraditsioonidega Järvamaa maadlusklubi.  Medaliheitlusse asus sadakond noormaadlejat paarikümnest klubist, nende hulgas ka eelmise aasta võitja Põltsamaa. Võistluslipu heiskamise au kuulus mitmendat võistlust järjest Eesti noortemaadluse liidrile Aimar Andrusele. Panus oli meie poolt tehtud neljale maadlejale, seega rõhusime kvaliteedile. Meie põhirivaalid Viljandist olid võistlemas oma parimas rivistuses ja meist poole suurema võistkonnaga. Pärast  poolepäevast rassimist maadlusmatil olid finalistid selgunud ja kümnest kaalust neljas kutsuti kuldmedaliheitlusse ka meie maadleja. Eelmise aasta hõbemedalivõitja Marek Kütt sai finaalivastaseks Kristjan Orioni. Kohtumine oli finaali vääriline, võitis Marek.  

Võistluste kõige tasavägisemaks ja huvitavamaks finaaliks kujunes Kaimo Aljase kohtumine Eesti kreeka-rooma noortekoondise liikme, tallinlase Indrek Kivimaaga. Kaimo surus vastasele peale oma maadlusmaneeri ja pealtvaatajate marulisel kaasaelamisel tõsteti peagi  meie maadleja käsi võidu märgiks üles. Seega õnnestus Kaimol eelmise aasta kuldmedali kaitsmine. Finaali lühema kohtumise tegi Aimar Andruse ja meistritiitli kaitsmine ei valmistanud raskusi. Võidetud kuldmedal Eesti meistrivõistlustelt oli Aimarile juba 20.

Neljas Põltsamaa finalist oli Eesti noortekoondise liige Hendrik Orion ja juba mitmendat võistlust järjest sai ta vastaseks Vändrast pärit kreeka-rooma maadleja Mario Mägisalu. Väga ebamugav vastane, kes oskas peale suruda oma maadlusstiili ja taktika ning järjekordselt pidi Hendrik tunnistama vastase paremust. Elu esimese pronksmedali sai kaela Karl-Kristjan Küppas. Sama värvi medali võitis ka Jõgeva maadleja Kristo Kreek. Kolmanda koha kohtumisteni jõudsid tubli maadlusega Sander Siilbek ja Deivid Võsar, kuid seekord vastasest jõud üle ei käinud.

Paljudele üllatuseks saavutas Põltsamaa klubi 40 punktiga esikoha ja eelmise aasta karikas oli kaitstud.  Viljandi kaotas ainult kahe punktiga ja kolmanda koha võitis 18 punktiga Vändra.

Maakondade arvestuses toodi esikoht Jõgevale. Kaimo Aljase ja Marek Küti sisukas maadlus ei jäänud märkamata Eesti vabamaadluse peatreenerile ning tehti teatavaks nende arvamine noortekoondise liikmeteks.

ARVED KÜLANURM

blog comments powered by Disqus