Võit läks Põltsamaa lasteaiale

Maikuus alanud If Kindlustuse turvafondi kampaania Facebook’i keskkonnas on lõppenud ning 2000 eurot toetust sai endale Põltsamaa lasteaed Mari”. Hääletus oli väga pingeline ning selle lõppedes oli Mari” lasteaial 1877 ning Saaremaa Lümanda lasteaial Karu-Kati” 1806 häält.

i

Mari” jõudis esimese vooru 50 rahataotleja seast teise vooru, kuhu valiti välja 20 edasipääsenut.

On ka varem taolises kampaanias osalenud

Lasteaia juhataja Tiia Kaeramaa sõnul sattus ta tänu oma Facebook’i kontole IF Kindlustuse reklaamile ja nägi, et seal niisugune kampaania käivitub. Nii otsustas ta selles kampaanias osalemiseks Mari” poolt taotluse kirjutada. Lasteaed ei osale taolises kampaanias esimest korda, varem on soovitud raha liivakastikatete tarvis. Tollal polnud  aga Facebook veel nii populaarne ja lasteaia juhataja märkis, et ehk ei võtnud nad seda kampaaniat ka nii tõsiselt nagu seekord. Tookord nad igatahes raha ei saanud.

Tänavuses kampaanias oli aga taotletav summa välja toodud ning lasteaia juhataja sõnul tasus selle poole pürgida. Kampaanias osales ka Põltsamaa teine lasteaed Tõruke”. Esimeses voorus toimus samuti rahvahääletus, ent samas oli öeldud, et rahva arvamusega küll arvestatakse, kuid see ei saa teise vooru taotlejate valimisel määravaks.

Teises voorus esimese vooru hääletus arvesse ei läinud ning kõik algas uuesti nullist. Võitjaks sai  lasteaed, kes kõige rohkem hääli kogus. Tiia Kaeramaa kinnitas, et vajalike häälte kokkusaamine  oli  meeskonnatöö tulemus. Mari” lasteaias räägiti kampaaniast kõigile töötajatele, samuti teavitati lapsevanemaid ning lasteaia endisi kasvandikke.

Kogukond toetas tublisti

Tiia Kaeramaa sõnul tegid kõige suurema töö häälte kogumise nimel ära lapsevanemad, kes infot levitada aitasid. Lasteaia juhataja sõnul võib sellest, kuidas hääli koguti, lausa legende jutustada.  Ta tõdes, et suurem kui rõõm võidetud rahasumma üle on heameel selle üle, kuidas kogukond kampaania võitmise nimel kokku hoidis ning kuidas ühtse meeskonnana tegutses.

Lasteaed Mari” pidas lõpuks n-ö finaalduelli Saaremaa Lümanda lasteaiaga.

Juhataja Tiia Kaeramaa sõnul ei saa nad võidetud summa eest siiski korda kogu lasteaia territooriumi ümbritsevat aeda. Nüüd tuleb mõelda sellele, kust aia remontimisega alustada ja kuidas sellega edasi liikuda. Oma eelarvest on plaanis eeloleval suvel vanad raudväravad uute vastu vahetada ja seetõttu oleks mõistlik need tegevused ühildada. Lasteaia pere loodab, et suve jooksul peaks aed uuendatud ja ka uued väravad paika saama.

If Kindlustuse turundusjuhi Tambet Asi kinnitusel jätkab firma taoliste kahjuennetuslike projektide toetamist. “Laste turvalisus on meid kõiki puudutav teema ning sellesse panustamine on meie südameasi. Meieni jõudnud taotluste arv näitab selgelt, et turvalisema elukeskkonna osas on meil veel palju ära teha. Kindlasti jätkame sarnaste aktsioonide korraldamist ja loodame, et ka teised ettevõtted suudavad üha pikema abikäe õiges kohas ulatada,” lisas Asi.

“2006. aastal loodud Ifi Turvafondi saab taotlusi saata aastaringselt, kuid kolmandat aastat järjest selgitasime parima projekti Facebook`i keskkonnas, kus toetushääle oma lemmikprojektile sai anda igaüks. Ifi Turvafond on kahjuennetuslikke projekte toetanud umbes 40 000 euro eest.

If toetab Turvafondiga näiteks laste mänguväljakute turvalisemaks muutmist, tulekahjusignalisatsiooni paigaldamist, aga ka turva- ja ohutusvahendite (helkurvestid, vetelpäästevahendid, jalgrattakiivrid jmt) soetamist,” lisas Asi.

Möödunud aastal võitis Facebook`i Turvafondi kampaania Pärnu lasteaed Pillerpall.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus