Võisteldi Otto Erimaa mälestuseks

Juba 45. korda toimusid Paduveres sõjaeelsete aastate kettaheitja Otto Erimaa mälestusvõistlused kergejõustikus. Osavõtjaid oli küll veidi vähem kui paaril eelmisel aastal, kuid kergejõustiklasi napib mujalgi. Sest isegi maakonna meistrivõistlustel on paljudel aladel üks-kaks võistlejat.

Edukaimad võistlejad seekordsel jõuproovil olid Andres Kangur ja Minna Kuslap. Kangur võitis esikoha kolmel alal. Ta oli parim kuulitõukes tulemusega 10.22, odaviskes 41.40-ga ja heidete kolmevõistluses 1450 punktiga. Kuid võistluste peaalal, kettaheites, loovutas ta igavesti rändava võiduauhinna – Osvald Lääne õlimaali “Kettaheitja Otto Erimaa” – veidi ootamatult Tiit Läänele.

Mälestusvõistluste peakorraldaja jõudis kettaheites võiduni pärast 4-aastast vaheaega. Seekord piisas Läänel võiduks tulemusest 32.37. Kaugushüppes üllatas esikohaga Tallinna võistleja Oskar Gross, kes hüppas viimasel katsel võidutulemuseks 5.01. Gross mahtus esikolmikusse veel viiel alal.

Jooksudes sai kaks alavõitu noor tegija Sander Õunapuu, võites 60 m 7,9-ga ja 800 m 2.34,0-ga. 3000 meetris kordas mullust esikohta Taavi Laasik, läbides distantsi 11.09,2-ga.

Naistest saavutas neli alavõitu Minna Kuslap. 60 m võitis ta 9,3-ga, 800 m 2.37,2-ga, 3000 m 12.49,46-ga ja kaugushüppes oli tema võidutulemuseks 4.82. Seejuures püstitas Kuslap 800 m jooksus ka uue mälestusvõistluste rekordi. Esialgselt kuulutati rekordiks ka tema võidutulemus 3000 meetris, kuid tegelikult püsib tippajana Liisi Küütsi 12.31,2 aastast 2010.

Kolmel alal oli võidukas Eneli Vadi. Kuulitõukes andis talle võidu 9.24. Peaalal kettaheites sai Vadi tulemuseks 29.80. Teiseks tuli siin Sandra Lääne 28.45 ja kolmandaks Hille Kirpu 22.66-ga. Odaviskes oli Vadi võidutulemus 33.97, mis on samuti uus võistluste rekord. Kaks aastat tagasi oli Vadi visanud Paduveres neli sentimeetrit vähem.

Väga sitkelt lõid kaasa seeniorid, kes tõukasid ja heitsid oma vanuseklassile vastava raskusega heitevahendeid. Seljavigastust trotsinud Silvi-Mai Eerma tõukas kuuli 8.56, mis andis talle kokkuvõttes teise koha. Kettaheites oli tema tulemus 21.79.

Vapralt näitas noorematele eeskuju 82-aastane Villu Ojassalu, kelle sportlik vorm on lausa kadestamisväärne. Häid tulemusi tegid veel ka Ülo Kuusk, Urve Rillo, Enno Eerma jt. Kohal oli ka aastaid võistlustel kaasa löönud Gennadi Mihhailov. Lastejooksudes olid võidukad Marta Liisa Lall, Maris Paljak ja Sander Juks.

Heades ilmaoludes toimunud võistlust, mille peakorraldaja oli Paduvere Talumuuseumi Selts, toetasid Jõgeva vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital, SK Illi, Jõgeva maavalitsus, AS A. Le Coq, OÜ Juta & Kaido, OÜ Kurista Saeveski ja Scandi Floor Eesti AS.

Peakohtuniku rollis tegi taas ladusat ja täpset tööd Väino Ling.