Võisiku sotsiaalmaja aknad vahetatakse oktoobri lõpuks

 

Viimasel Põltsamaa vallavolikogu istungil oli volikogulaste ette jõudnud eelnõu, milles taotleti Põltsamaa valla käesoleva aasta eelarve reservfondist 5850 euro eraldamist, et vahetada välja  Võisiku külas asuva sotsiaalmaja aknad. Vallavolikogu oli selle summa eraldamisega nõus.

Põltsamaa valla tänavuse eelarve menetlemise käigus arutati Võisiku sotsiaalmaja akende vahetamisega seotud küsimusi nii Põltsamaa vallavolikogu alatistes komisjonides kui ka vallavalitsuses. Eelarve koostamise ajal polnud akende hind teada.

 

Mõistlik vahetada kogu majal korraga

Algselt plaaniti akende vahetamist etappidena, näiteks kümme akent aastas. Hiljem jõuti siiski järeldusele, et ei ole mõistlik akende saamiseks korraldatavat hanget tükeldada ning seetõttu otsustati kõik sotsiaalmaja aknad korraga ära vahetada.

Hoonel on kokku 24 suuremat ja üks väiksem aken. Hange akende saamiseks korraldati augustikuus. Kolmest laekunud pakkumisest osutus odavaimaks 5849 euro suurune pakkumus, mis oli tehtud kõigi 25 akna kohta.

Osaühing Marten, mis asub seda tööd tegema, on lubanud aknad ära vahetada oktoobri lõpuks. Kuni neli nädalat kulub akende valmistamisele, umbes päev nende vahetamisele ning veel mõned päevad viimistlustöödele.

 

“Luksuslikke” elamistingimusi pole

Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson rääkis selgituseks, et sotsiaalmaja kaheksas korteris elab kokku kümne inimest. Neli neist paigutati sinna seetõttu, et nende hoonete katused, kus nad varem elasid, on sisse kukkunud. Samas on need inimesed Põltsamaa valda sisse kirjutatud ning kohalik omavalitsus on seaduse järgi kohustatud neile eluruumi leidma.

Vallavanema sõnul selles hoones just “luksuslikke” elutingimusi ei ole, kuid elada siiski saab. Üks hetkel selles majas elavatest inimestest on kohtuotsusega oma varasemast elukohast välja tõstetud ning talle on kehtestatud perele lähenemise keeld. Kaks sotsiaalmaja elanikku on Võisiku hooldekodu teenuselt välja arvatud. Praeguse seisuga on Põltsamaa vallas  kolm n-ö hädalist, kes vajaksid elamispinda, ja veel mõned inimesed on  käinud vallalt elamispinda küsimas.

Vallavanem märkis, et neile valla elanikele, kes oma praegusel pinnal veel kuidagimoodi olla saavad, pole mingisugust elamispinda valla poolt lubatud.

Põltsamaa vallavolikogu aseesimees Mati Kivi tundis huvi, mis sunnib inimesi vallalt elamispinna osas abi otsima. Tõnson lausus, et üks praegune sotsiaalmaja asukas elas näiteks varem majas, mis kuulus kahele omanikule, kus kumbki ei nõustunud hoone katust uuendama. Nüüd on maja katus sisse kukkunud. Üks sealne endine elanik pesitseb kohe-kohe kaela varisevas saunas, üks varisemisohtlikus keldris.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus