Võimlemispidu mõjus Jõgevamaa esinejatele hingeliigutavalt

Möödunud laupäeval Tallinnas Kalevi staadionil peetud võimlemispeol Hingelind osalenud ligi seitsme tuhande esineja hulgas oli erinevas vanuses võimlejaid ja tantsijaid Jõgevamaa eri paikadest. Osalejatele pakkus esinemine südantsoojendavaid emotsioone ja õpetas senisest veelgi rohkem väärtustama võimlemist nii sportlikust kui ka esteetilisest aspektist.


Võimlemispidu Hingelind oli pühendatud Eesti võimlemispedagoogi ja võimlemissüsteemi looja Ernst Idalale. Peo stsenaariumi järgi avati erinevaid laekaid. Järjepidevuselaeka kavas tegid kaasa ka kaheksa naist Põltsamaalt, kellest enamik Põltsamaa lasteaia “Mari” ja üks lasteaia “Tõruke” töötaja.

“Meie rühma kuulus ka elupõline rahvatantsija Helle Miller, kellest oli palju abi võimlemisse põimitud rahvatantsunippide selgeks saamisel,” rääkis juhendaja, lasteaed ”Mari” muusikaõpetaja, Tuuli Jukk. Tema sõnul oli võimlemispidu igati  eeliülendav ja rõõmuküllane.

Tavapärasele uudsem väljund

Pala naisrühma Keerutajad liikmed esinesid vanuserühmas daamid 1 ja kavas Õnnelaegas. Juhendaja Malle Weinrauchi sõnul on võimlemispidudel osalemine traditsiooniks saanud ja seda arvestades ei jäetud mõistagi vahele ka tänavust.

“Kaasa lööma ajendas seegi, et rahvatantsijad soovivad mõnikord ka tavapärasemale uudsemat väljundit,” ütles Weinrauch.

Pajusit esindas peol etnoneidude rühm, kes esines hingepuhtuselaeka kavas. “Ettevalmistavad seminarid peol osalemiseks hakkasid juba sügisel. Meil läks hästi ka ülevaatusel, mis toimus Põltsamaal,” rääkis juhendaja Maia Lepiste.

Samuti olid Pajusi vallast võimlemispeol Vägari võimlejad Terje Paalitsa juhendamisel.

Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumist esines peol gümnaasiumiastme rahvatantsurühmast kuusteist noort. “Kõik rahvatantsijad olid koondatud kavasse Armastuselaegas. Mõned meie rühma liikmed avaldasid arvamust, et võimlemispidu oli ilus ja ülev, kuid rahvatantsupidudest siiski erinev,” ütles juhendaja Kadri Lille. Tema valmistas Palamuse esindust peoks ette koos Sirje Kiisiga. Lustivere põhikooli esindasid võimlemispeol samuti rahvatantsurühmad, kus tegeldakse ka võimlemisega.

Kasuks tuleb ka suhtlemisoskus 

“Üheksanda klassi õpilased aitasid Tanel Padari laulu saatel avada krutskitelaegast, neljanda kuni kuuenda klassi lapsed aga seiklustelaegast. Muusikalist impulssi andis selleks Getter Jaani lauluga “DNA”. Seda kava tehti väljakul korduvalt ümber, kuid nii tekkis just ilu juurde. Võimlemispeol osalemine arendab lapsi igakülgselt ja muu hulgas tuleb kasuks ka suhtlemisoskus,” ütles juhendaja Karin Uusküla.

Samuti esines peol õpilaste võimlemisrühm Adavere põhikoolist, neid juhendas Anar Treiman. Jõgeva muusikakooli neiude võimlemisrühma Slide juhendas  Piret Pruus..

Kavade saatelaule laulsid peol Ott Leppland, Karl-Erik Taukar, Tanel Padar. Mõnele kavale andis tausta instrumentaalmuusika.

“Muusikutele oli peole kogunenud sadu fänne ja nii osutusid autogrammijärjekorrad silmapaistvalt pikaks,” ütles võimlemispeo Hingelind projektijuht Lembe Laas.

“Jõgevamaa oli võimlemise ja selle spordiala suurkujule Ernst Idalae pühendatud suursündmusel igati tublisti esindatud,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus