Võidupüha paraad ja maakaitsepäev peeti Mustvees

Esmaspäeval peeti Mustvee kultuurikeskuse juures tänavune maakonna võidupüha paraad ning tähistati maakaitsepäeva.

Pidulikul paraadmarsil osalesid Kaitseliidu Jõgeva maleva, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde koondrühmad. Päevakohaste sõnavõttudega esinesid Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, Mustvee linnapea Max Kaur, Kaitseliidu Jõgeva maleva pealik major Mati Kuusvere ja kaplan Jaan Nuga.

Viktor Svjatõšev märkis oma sõnavõtus, et võidupühal lehvivad Eestimaa kohal trikoloorid, millest esimene õmmeldi 130 aastat tagasi Põltsamaal. “Minu töökabineti seinal ripub kaks maali, millel värv pole kunstnike pintslitõmmetest veel kuivanud,” lausus maavanem. “Ühel neist õmbleb Emilie Beermann rahvusvärvides trikoloori ja teisel maalil on jäädvustatud Karl Aun, kes Vaimastveres Läänemardi talus originaallippu pool sajandit peites säilitas meie ajaloolise reliikvia. Neid maale ei oleks maalitud ja Eesti lippugi poleks olnud, kui meie esivanemad poleks Vabadussõjas omariiklust välja võidelnud.”

Sõnavõttude järel andsid Viktor Svjatõšev ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Enn Kurg üle rahvusvärvides mastivimplid konkursi Jõgevamaa Kaunis kodu 2014 parimatele.

Valgas peetud võidupüha paraadil Eesti Vabariigi Presidendi poolt teele saadetud võidutule tõid Mustveesse kaitseliitlane Jaak Laurikainen ja naiskodukaitsja Ilje Laurikainen.

Kui tavapäraselt ühendatakse võidutuleks Noorte Kotkaste poolt süüdatud muinastuli ning Eesti Sõjameeste Tori mälestuskiriku altaril süüdatud sõdades langenute mälestustuli, siis tänavu lisandusid neile ka Valgamaa laulupeotuli ja Läti võidutuli.

Maavanem andis võidutule edasi maakonna omavalitsusjuhtidele, kes viisid selle jaanitulede süütamiseks linnadesse ja valdadesse.

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus