Võidukarikas jäeti koju

Kevadisel koolivaheajal toimunud tüdrukute korvpalliturniiril Contra Cup suutis Laiuse Põhikooli võistkond kaheaastase vaheaja järel taas peaauhinna koju jätta.

Juba seitsmendat korda toimunud Contra karikaturniiril osales kuus võistkonda: peale väljakuperenaiste veel Muuga ja Simuna Lääne-Virumaalt, Imavere Järvamaalt, Kolga-Jaani Viljandimaalt ja kodune rivaal, turniiri uustulnuk Pala.

Laiuse võistkond alustas turniiri küll kolme võiduga ? alistati Kolga-Jaani 35:10, Pala 33:12 ja Muuga 26:21 ?, kuid mängupilt täit rahulolu ei pakkunud. Parima etteaste tegid tüdrukud teisel turniiripäeval Simuna vastu, kui täiskoosseisus mängides saavutati kindel võit 42:20.

Täielikult ebaõnnestus aga viimase mängu algus, kus Imaverel lubati koguni 18:6 juhtima minna. Õnneks võistkond ei murdunud: terav tegutsemine rünnakul sundis vastaseid kaitses liigselt määruste vastu eksima ja kui nende parim viie veaga lahkuma pidi, hakkas vaekauss tasapisi koduvõistkonna poole kalduma. Saadi äärmiselt raske võit tulemusega 26:24 ja seega paariaastase vaheaja järel ka turniirivõit. Laiuse võistkonnas mängisid Liina Palm, Minna Kuslap, Merilin Pärn, Kristi Välbe, Liivika Sokk, Maili Pärs, Diana Alits, Elerin Kapp ning Marleen ja Merily Mägi.

Teine koht läkski Laiuse tüdrukute poolt viimases mängus alistatud Imaverele, kolmandana lõpetas Simuna, kes otsustavas mängus võitis Muugat 37:23. Seega kujunes pingerida täpselt samasuguseks kui detsembri lõpus toimunud Eesti maakoolide korvpallifestivalil. Võidupunkti sai kirja ka Pala, olles parem mullusest võitjast Kolga-Jaanist 31:19. Siinkohal tuleb siiski märkida, et Kolga-Jaanil oli väljas mitte möödunudaastane, vaid uus ja noor koosseis.

Lisaks parematele võistkondadele autasustati ka võistkondade paremaid. Turniiri parimaks mängijaks valiti Maris Vardja Imaverest, kes on mänginud ka Eesti koondises.

Laiuse korvpallitüdrukuid on aga kevade poole ootamas veel mängud Muugas ja Imaveres.

VALLO VÄLJAOTS

blog comments powered by Disqus