Võib küll ka selle maa keel!

Kuigi olukord rindejoonel, kus ühel pool veatu ja selge eesti keel ning teisel anglitsismid, neist võrsunud lühendmoodustised ja usinalt  kanda kinnitav võõrakõlaline kantseliit, on aeg-ajalt võrdlemisi tuline, on meie väikese maa keel siiski veel elu ja tervise juures.  

Et meie valitsus tänavuse Wiedemanni keeleauhinna Leelo Tunglale määras, on noorevõitu 2015. aasta seni ehk parim uudis! Sest kui jätta kõrvale armastatud kirjaniku, luuletaja, tõlkija ja õpikute autori kõik muud tööd ja mõelda vaid lauludele, millest on tänu tema loodud sõnadele saanud meie tõeline varandus,  siis…  polegi rohkem midagi öelda tarvis.

Haridus- ja teadusministeerium annab aga igal aastal välja  auhinda „Aasta keeletegu“ ning selle konkursi võitjad kuulutati eile välja Põltsamaa ühisgümnaasiumis.  Nii avaldati austust koolile, kus korraldatakse järjekindlalt kõnevõistlust “Kuldsuu“.

„Kas siis selle maa keel/ laulu tuules ei või/ taevani tõustes üles /igavikku omale otsida…” kirjutas kord Kristjan Jaak Peterson, kelle sünniaastapäeva emakeelepäevana tähistame.

Võib küll, Jaak, ka eesti keel jätkuvalt „endale igavikku otsida” ehk võrdsena võrdsete seas edeneda, jäädes samas iseendaks.  

blog comments powered by Disqus