Võhmas peetakse viiendat korda jõululaata

Täna toimub Võhmas traditsiooniks kujunenud romantiline jõululaat, millele annab erakordsuse selles linnas valmivate küünalde valgus.

Sündmuse korraldaja, OÜ Eesti Valgus juhatuse liikme Peter Wüthrichi sõnul on laadaala kaunistatud tuhandete küünaldega ning mitmete valgusseadetega.

“Küünlaid jätkub hangedesse, puuokstele ja akendele. Õuealal esinevad küünlavalgel isetegevuslased, müüakse laadakaupa, pakutakse kuuma jooki ja maiustusi. Laat algab sel aastal laste laternarongkäiguga laadaplatsile. Tegevust jätkub ka siseruumidesse. Kultuurikeskuses pannakse välja talvepärgade näitus. Laadakülalised saavad oma lemmikpärjad ära märkida ja enne laada lõppu lähevad näituseeksponaadid ka müüki,” ütles ta.

Võhma romantilisel jõululaadal avatakse tänavu ka verivorstide valmistamise töötuba. “Kaarhallis, kus iga päev parafiinliuväljal uisutamas käiakse, töötab oma kabinetis jõuluvana ja on valmis suhtlema kõigi soovijatega. Samuti saab kaarhallis vaadata kohaliku kunstiringi liikmete tööde näitust ja küünlanäitust. Avatud on ka vinüülplaatidele maalimise töötuba. Kahel esimesel laadatunnil musitseerib kaarhallis rahvamuusik Kulno Malva,” rääkis Peter Wüthrich. Filmitoas näidatakse aga filmi “Võhma sajand”.

“Korraldame ka väikese laadamängu, n-ö miniorienteerumise. Mängus osalemiseks tuleb lahendada erinevates paikades saadud ülesanded. Et laadamelus mitte eksida, tehakse mängust kokkuvõtteid laadajärgsetel päevadel koos kohaliku omavalitsuse esindajatega. Seejärel võetakse võitjatega ühendust ja tulemused avaldatakse ka järgmises Võhma linna ajalehes.”

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus