Viskiklubi korraldas heategevuskontserdi

Põltsamaa lossi konvendisaalis toimus möödunud laupäeval heategevuskontsert, millel esinesid kaks tuntud Jaaku — Johanson ja Tuksam — ning millel kogutud raha eest soetatakse Kiigemetsa Koolis õppivate liikumispuudega laste jaoks reguleeritava kõrgusega manuaalteraapialaud. Kontserdi korraldas Põltsamaa Viskiklubi.

iii

Jaak Johanson ja Jaak Tuksam on mõlemad küll tuntud folkmuusikud, aga koos esinenud nad varem polnudki. Või õigemini polnud etteplaneeritult koos esinenud, küll aga sattunud mõnes suuremas koosseisus ühel ajal laval olema.

„Ega me väga põhjalikult läbi rääkinud pole, mida esitame. Vaatame kuulajatele otsa ja siis otsustame,“ ütles Jaak Johanson enne kontserdi algust.

Ju siis said kuulajatele otsa vaadates tehtud õiged otsused: viimaste laulude ajal hakkas publik juba mõnusasti kaasa laulma.

„Ega Põltsamaa publik pole päris Viljandi folgi oma, et kohe kaasa tuleb. Kui siinne vaoshoitum rahvas laulma suudetakse panna, siis on see päris suur saavutus,” ütles Põltsamaa Viskiklubi president Henri Pook.

Jaak Tuksamiga rääkisid Põltsamaa Viskiklubi esindajad heategevuskontserdil esinemise asjus kokku siis, kui nad Eesti kõige vanemal viskiklubil, Uisge Beatha Club’il külas käisid: Tuksam on nimetatud klubi liige. Kui ühiselt arutati, kelle ta lavapartneriks võiks kutsuda, jõuti kuidagi loomulikul viisil Jaak Johansonini välja.

„Tegelikult kaalusime päris kaua, kas hakata üldse praegusel majandussurutise ajal heategevuskontserti korraldama, ent siis leidsime, et just nüüd tuleb abikäsi ulatada neile, kelle probleemid on palju suuremad kui pangalaenu tasumine või firma vähenenud tulud,” ütles Henri Pook.

Ei vaeva selga

Nii võttiski ta ette käigu Kiigemetsa Kooli, et uurida, millega saaks viskiklubi kooli aidata. Ühiselt arutades leiti, et kõige vajalikum asi oleks spetsiaalne manuaalteraapialaud, millel saab liikumispuudega lapsi ka muul viisil hooldada: neid riietada, ihupuhtuse eest hoolitseda jne.

„Senini oleme kasutanud tavalist puust tekiga kaetud lauda, uus laud aga tehakse OÜs Equa täpselt meie vajadustele vastav: tavalisest massaazhilauast laiem ja pikem ning reguleeritava kõrgusega,” ütles Kiigemetsa Kooli direktor Urmas Paju. „Kooli töötajad, kes liikumispuudega lastega tegelevad, on ju erinevat kasvu ning uue laua saavad nad täpselt nii kõrgeks reguleerida, et töö laua taga nende selga ei vaeva. Ka lastel on uue laua peal palju mugavam olla.”

Ka Kiigemetsa Kooli direktor ja õpetajad viibisid heategevuskontserdil ning nemadki ostsid koos teiste külastajatega sajakroonised pääsmed, toetades nii manuaalteraapialaua soetamist.

Heategevuskontserdi ajaks oli konvendisaal saanud väga hubase ja samas jõuluselt piduliku ilme. Selle eest kandsid hoolt nii saali haldav Sihtasutus Põltsamaa Lossiarendus kui ka viskiklubi esindajatest koosnev kontserdi korraldustoimkond. Kontserdi vaheajal pakuti teed, kohvi ja kooke, Kiigemetsa Kool korraldas aga oma õpilaste käsitööde heategevusmüügi.

„Meie koolil on väga hea meel selle üle, et ka praegusel raskel ajal leidub neid, kes nõrgemate peale mõtlevad,” ütles Kiigemetsa Kooli direktor Urmas Paju.

Arve endiselt avatud

Peale kontserdipääsme ostmise sai koolile vajaliku abivahendi hankimist toetada raha otse Põltsamaa Viskiklubi pangaarvele üle kandes. Kui viskiklubi esindajad eile kontserdipiletite müügist kogunenud ja pangaarvele laekunud summad kokku liitsid ning neist kontserdikorraldamise kulud maha arvasid, jäi järele 9200 krooni.

„Et manuaalteraapia laud läheb maksma 13 000 krooni, kutsun üles kõiki heasoovlikke inimesi veel annetusi tegema,” ütles Henri Pook. „Meie pangaarve nr 10220006422012  jääb ülekanneteks veel mõneks ajaks avatuks. Ülekannet tehes tuleks selgituseks panna „Kiigemetsa Kool“.“

Kui ka täiendavast annetustekogumisest 13 000 krooni täis ei tule, lisab kool puuduva summa oma vahenditest.

Põltsamaa Viskiklubile oli see juba kolmas heategevuskontsert korraldada. Kahel varasemal, 2005. aasta septembris Põltsamaa kirikus ja 2007. aasta mais Põltsamaa lossihoovis toimunud kontserdil kogutud rahaga toetati vastavalt Siimusti lastekodu Metsatareke peremaja ehitust ning autismiga seotud probleeme käsitleva raamatu „Ma olen eriline!” väljaandmist.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus