Viru Folk võlus vaba õhkkonnaga

Nädalavahetusel Lääne-Virumaal Käsmus esmakordselt toimunud festival Viru Folk pakkus lisaks heale muusikale ka võimalust vaadata filme, kuulata looduseteemalisi loenguid ning saada tuttavaks kapteniküla ajalooga.

Kui algselt kardeti, et rannaküla võivad ummistada kümned tuhanded folgisõbrad, siis nii ei juhtunud. Rahvast oli just parajalt, et lahedalt kontserte ning muud pakutavat nautida. Piisavalt jagus ruumi ka autode parkimiseks ning telkide püstitamiseks.

Kolme päeva jooksul üles astunud ansamblitest-kollektiividest on paljud pärimusmuusikasõpradele tuttavad: Sofia Joons, Vägilased, VLÜ, Kiritöö ning mitmed teised on juba aastaid üles astunud juuli lõpus peetud Viljandi Folgil.

Samas astus üles esinejaid, keda mujal naljalt ei kuule. Nii tuli just Viru Folgi ajaks kokku kunagine legendaarne bioloogiatudengite bänd Rajacas, kellest oli kohal suurem osa algkoosseisust.

Bändi kokkukutsuja, ühe algkoosseisu liikme Aarne Vaigu sõnul ei saa Rajacat võtta kui laulu-tantsu bändi, sest seda pole see kunagi olnud. “Pigem olime me legend, omaette nähtus,” leidis Vaik.

Huvitavaks ettevõtmiseks oli laupäeva varahommikul toimunud väravamäng, mille käigus käidi läbi kogu Käsmu, lauldi Jaak Johansoni eestvõttel regilaule ning tutvuti ajaloolase Ott Sandraku juhtimisel kuulsa kapteniküla minevikuga.

Keskkonnahoidlikkust propageerinud festivalil vedasid inimesi ühest paigast teise velotaksod, palju oli tänavapildis näha jalgrattaid. Mitmed külastajad leidsid, et ürituse juures oli parim just see, et inimesed teadsid, kuhu nad tulnud on, ning nautisid pakutavat. “Polnud “rullnokki” ega lällavaid joodikuid,” avaldas  üks osalenu rahulolu.

ILMAR PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus