Virtuses võistlevad Eesti noormaadlejad

 

Sel nädalavahetusel toimuvad Jõgeval spordikeskuses Virtus ajalehe Vooremaa 32. auhinnavõistlused maadluses, millel osalevad kuni 15-aastased selle ala harrastajad. Esimesel päeval võisteldakse kreeka-rooma, teisel päeval vaba- ja naistemaadluses (sel alal teevad tegelikult kaasa tüdrukud, mitte täiskasvanud naised).

Kui senini on Vooremaa maadlusvõistlused alanud küünalde süütamisega Piiri pargis Kristjan Palusalu mälestuspuu ja -kivi juures, siis seekord lisandub sellele veel üks tseremoonia: küünalde süütamine Vooremaa maadlusvõistluste algataja Ants Paju maja juures.

“Tänavused maadlusvõistlused ongi esimesed, mille ettevalmistamisel Antsu enam taganttõukajaks pole. Hiljuti lahkus meie hulgast ka Kalju Andersalu, kes ettevõtmisele ikka toetajaid aitas leida,” ütles Jõgeva raskejõustikuklubi Ramm eestvedaja Aimur Säärits.

Võistlused kuulutatakse avatuks laupäeval kell 12 ning seejärel lähevadki lahti kreeka-rooma maadluse eelringid. Poolfinaalide ja finaalideni jõutakse kell 17 ning kell 18 on autasustamine.

Pühapäevane vabamaadlusvõistlus on seekord üle-eestilise noorte seeriavõistluse “Nubluks Nabiks” kuues etapp. Võistluspäev avatakse kell 11.30, eelringid algavad kell 11.45 ning poolfinaalid ja finaalid kell 15. Autasustamine on kell 16. Seeriavõistlust “Nublust Nabiks” korraldatakse juba mitu aastat, ent Jõgeval pole ühtegi selle etappi varem toimunud.

Aimur Sääritsa sõnul on kahepäevasel võistlusel esindatud kõik Eesti suuremad maadluskeskused ning võistlejaid on Jõgevale tulemas päris palju.

“Parematel aastatel on Vooremaa võistlusel olnud üle kahesaja võistleja, viimastel aastatel aga mõnevõrra vähem. Mine tea, äkki suudame tänavu jälle kahesaja osaleja piiri ületada,” ütles Aimur Säärits.

Tema sõnul on esimesel päeval võistlejaid rohkem, teisel päeval on aga võistlus selle võrra põnevam, et paljud osalejad jahivad head punktisummat seeriavõistluse üldarvestuses. Jõgeva Rammu esindajatest tasub publikul esimesel päeval silma peal hoida Martin Annukil, Rasmus Kiipusel ning Oskar ja Mattias Sääritsal. Teisel võistluspäeval on võimalus pöialt hoida Põltsamaa tublidele vabamaadluspoistele ja maadlustüdrukutele. Võistlejate hulgas on ka selliseid universaalseid noormaadlejaid, kes teevad kaasa mõlemal päeval.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus