Virtuses korraldatakse noorte sangpommisportlaste maailmameistrivõistlused

Laupäeval ja pühapäeval toimuvad spordikeskuses Virtus maailma ja ühtlasi Euroopa meistrivõistlused sangpommis kuni 18-aastastele sportlastele.

Võistluste peakorraldaja, kolmekordne veteranide maailmameister Ülo Kuusk ütles, et mõte võistluste läbiviimiseks Jõgeval tekkis möödunud aasal Ventspilsis toimunud Rahvusvahelise Sangpommi Liidu konverentsil.

“Olin huvitatud Eestis võistluste korraldamisest ka seetõttu, et meil on väga võimekaid noori sangpommitõstjaid, kes vajavad võimalust oma võimete proovilepanekuks pingelises konkurentsis ning edu korral võidurõõmu tundmist. Spordikeskusse Virtus tulevad võistlema Jõgevamaa noormees Mattias Viljamaa, Kuldar Kark, Koidu Killing ja Siiri Univer. Kõigil neil on ideaalsed eeldused medalite võitmiseks,” rääkis Kuusk.

Teadaolevatel andmetel saabub võistlustele 62 osalejat viiest riigist: Venemaalt, Valgevenest, Lätist, Leedust ja Eestist. Võistlused avatakse kaunite ja tuntud marsihelide saatel. Piduliku kõnega esineb Jõgeva maavanem Aivar Kokk.

“Usun, et võistlused toimuvad normaalsel tasemel,” lausus Ülo Kuusk, kes on põhivaeva nägija maailmatasemel jõuproovi organiseerimisel ning valmistanud selleks ette ka pommid ning  teised vajalikud vahendid.

Laupäeval võisteldakse tõukamises ja rebimises, teine päev algab pika tsükliga ning jätkub neidude sangpommi rebimisega neljas kaalukategoorias ja riikidevahelise teatevõistlusega.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus