Virtuse terviserada täiustati võimlemisplatsiga

Jõgeva spordikeskuse Virtus juurest algav terviserada on muudetud atraktiivsemaks võimlemisplatsiga, kus on mitmekülgsed võimalused treenida, stressi maandada ning positiivseid emotsioone koguda.

Virtuse tagant algavat kilomeetripikkust terviserada saab läbida joostes, kõndides või jalgrattaga sõites. Sihtasutuse Jõgeva Sport juhataja Aita Saksingu sõnul on nüüd terviseraja võimlemisplatsile paigaldatud rööbaspuud nii lastele kui ka täiskasvanutele, kang kättekõverduste tegemiseks ning jõupalk selja- ja kõhulihaste tugevdamiseks.

Töö tehti talgukorras

?Selle terviseraja korrastamine ja täiendamine on üks meie asutuse ülesandeid. Igapäevaselt teevad seda tööd staadioni ja spordirajatiste meistrid Ats Kriel ja Valter Hannolainen. Võimlemisplatsi loomise idee tekkis peaaegu samaaegselt sihtasutuse Jõgeva Sport töötajatel ja spordilembelistel kodanikel eesotsas Kristian Vaarpuuga. Töö võimlemisplatsil ja palkide paigaldamine tehti talgute korras.

?Olen ise terviseraja aktiivne kasutaja. Nii otsustasime koos sõprade ja tuttavatega siinseid sportimisvõimalusi täiuslikumaks muuta,? lausus linnakodanik Vaarpuu.

Aita Saksing märkis, et koostööpartneritena on kaasa aidanud sihtasutus Eesti Terviserajad eesotsas toonase juhataja Jaak Teppaniga ja puitmaterjali müünud Lemeksi Jõgeva osakonna juhataja Margus Meldo. ?Terviserada õnnestus täiustada tänu ettevõtlikkusele ja nutikusele,? kinnitas ta.

?Saan Virtuse terviserajal treenides rohkesti positiivset energiat. Meeldib raja vaheldusrikkus ja asukoht,? ütles SA Jõgeva Sport töötaja Maire Kure. Sihtasutuse juhataja Aita Saksing märkis, et püüab ka ise terviseradadel võimalikult sageli kõndimas käia ja nimetas raja eeliseks vaheldusrikast maastikku tõusude ja langustega.

Vaheldusrikas rada

?Spordihoone Virtus lähedusse on ehitatud korralik terviserada. Olen selle minu kodu lähedal paikneva raja regulaarne külastaja. Tore, et äsja paigaldatud võimlemisvahendeid saavad kasutada erinevas vanuses inimesed. Raja hooldamiseks tuleb mõistagi pidevat tööd teha. Hiljuti vaatasingi, et taas kuluks ära üks muruniitmine,? lausus spordiveteran Heino Põldoja.

Aita Saksingu sõnul on Virtuse terviseraja kasutamine tasuta ja võimalik ööpäevaringselt. Virtuse terviserada sündis nii, et spordikeskuse administraator Maie Puusepp saatis Maalehe ja Nordea Panga konkursile ?Teeme Eesti korda? projekti, et saada toetust ning teha valmis Virtuse taga Jõgeva linna servas looklev 1060 meetri pikkune terviserada.

2013. aasta talvel sõitis 67-aastane Heino Põldoja just sellel rajal suuskadega kahe ja poole kuu jooksul maha kokku enam kui tuhat kilomeetrit. Samal rajal peeti möödunud talvel ka suusavõistlusi.

Asfaltrajal pole mõtet

Aita Saksing ütles, et neil pole mõtet rajada asfaltteed. ?Soovime rada siluda ja katta selle edaspidi saepuru või mult?iga. Raja ääres võiksid olla ka pingid. Samuti kuluksid ära tasakaalupoom ja rippkangid,? rääkis ta.

Saksingu sõnul vajaks linn just looduslikku rada. ?Möödunudkevadisel talgupäeval raiusime võsa, kohandasime veidi rada. Haigla lähedale ühte pehmemasse kohta oleks vaja viia veidi liiva, muidu tuleks inimestel vihmasel ajal pori sees ukerdada,? lisas ta. Juhataja kinnitusel saaks ka haigla rahvas sellel rajal soovi korral kepikõndi harrastada.

Saksingu sõnul tahaksid nad raja nii korda saada, et seal oleks soovijatel võimalik ka maastikurattaga sõita. Selleks tuleks rada buldooseriga siledamaks lükata. Samuti võiks seda kurvides laiendada.

Saavad hakkama oma jõududega

Spordikeskuse taga asuv terviserada on vajalik eelkõige neile,  kes ei saa Kuremaa terviseradadele sõita. Seni on Virtuse rahvas püüdnud rada oma jõududega korras hoida ? rajalt on niidetud rohi ning ümbrust hoitakse korras. ?Hakkame peale nendest asjadest, millest meie jõud üle käib,? märkis Saksing.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus