Virtuse kohvikus toitlustab külastajaid uus firma

 

Jõgeva spordikeskuse Virtus kohvikul on uus rentnik: OÜ Sven’s Car. Kohviku juhataja Inga Nuudi sõnul on taasavatud kohvikus plaanis pakkuda eelkõige koduse maitsega toite. 

Kohviku eelmine pidaja, OÜ Naabrionu loobus mõni aeg tagasi sellest ärist. Ajal, mil Virtust haldav Sihtasutus Jõgeva Sport kohvikule uut rentnikku otsis, aitas spordikeskuse külastajaid toitlustada Kuremaa ujula kohvik. Ka nüüdne juhataja ja üksiti peakokk Inga Nuudi töötas varem Kuremaa ujula kohvikus.

“Plaanisin tegelikult mõneks ajaks üldse koduseks jääda, sest Kuremaa vahet sõitmine hakkas ära tüütama, ent kui tekkis kodulinnas Jõgeval töötamise võimalus, otsustasin siiski toitlustusalal jätkata,” ütles Inga Nuudi.

Ujula kohvikus töötas ta viis-kuus aastat ning enne seda paar aastat Jõgeval Pantheri kohvikus. Nii et toitlustamisalased kogemused on tal päris suured.

Ehkki Virtuse kohvik on tööpäeviti lahti kella 11-15 (esmaspäeviti kella 11-14), algab Inga Nuudi tööpäev juba enne kella seitset, sest kõigepealt tuleb Virtuse hostelis ööbivatele inimestele hommikusöök serveerida. Möödunud reedel oli hommikueinestajaid seitse.

“Hostelis ööbijad viibivad Jõgeval tavaliselt töösasjus ja tööinimesele on vaja toitvat hommikusööki, mille üheks komponendiks peab kindlasti olema puder,” ütles Inga Nuudi. “Minu enda lemmik on mannapuder ja seda armastavad ka Virtuse hosteli kliendid. Pudru juurde saab võileiba, kohvi ja mahla.”

Pakutakse koduse maitsega toite

Kui hostelis ööbijad söönud, asub peakokk lõunatoite tegema. Iga päev on menüüs üks supp (eri päevadel on see erinev) ja kuni kümme praadi. Praed tehakse enamasti sea- või kanalihast, ent saab ka kala. Üks populaarne roog Virtuse kohviku toidusedelis on heeringas hapukoorega. Poolfabrikaate üldjuhul välditakse, ent laste jaoks peavad friikartulid muidugi varuks olema, sest need on nende lemmikud. Ka hamburgerit ja värskeid pirukaid saab. Viimaseid Inga Nuudi ise ei tee, vaid ostab sisse. Lähenevate jõulude ajal pakutakse aga kindlasti verivorsti ja glögi. Kes tahab, võib lasta sooja toidu endale töökohale toimetada.

“Püüame pakkuda just koduse maitsega toite,” ütles kohviku juhataja. “Ka sportlastele meeldib üldjuhul koduse maitsega tugev toit. Ning sportlasi käib siin söömas päris palju.”

Kodustele maitsetele oleks Inga Nuudi arvates toeks vaja kodust interjööri. Selleks, et sööjad end kohvikus koduselt tunneksid, tuleb tema sõnul muidugi veel vaeva näha. Abi võiks olla näiteks mööbli väljavahetamisest.

“Nurka oleks kohvijoojate jaoks üht mugavat diivanit vaja,” arvas Inga Nuudi.

Segane aeg läbi

Tema sõnul on mõnel päeval Virtuse kohvikus üsna vaikne, mõnel päeval on temal ja abilisel jälle käed-jalad pidevalt tööd täis. Reede õhtupoolikul oli näiteks Virtus täis U-17 vanuseklassi saalihokimängijaid: seal toimusid Eesti meistrivõistluste lõunagrupi turniir. Lisaks tavalistele lahtiolekuaegadele ongi Virtuse kohvik avatud ka selles majas toimuvate suuremate spordiürituste ajal. Paljus oleneb see siiski võistluste korraldajast: kas ta peab võistlejate toitlustamist vajalikuks või mitte.

“Tulevikus tahaksin Virtuse kohvikule mõne n-ö firmaroa välja nuputada. Ka peolaudu on plaanis tegema hakata. Kogemused näitavad, et paarikümneliikmelise seltskonna saab siia kenasti ära mahutada ning neile jääb veel tantsuruumigi,” ütles Inga Nuudi.

Sihtasutuse Jõgeva Sport juhataja Aita Saksing ütles, et tal on hea meel, et vahepealne natuke segane aeg, mil kohvik kord oli ja kord ei olnud lahti, on nüüd möödas ning hosteli ja spordikeskuse kasutajad saavad jälle regulaarselt toidetud.

“Kui Jõgeva kesklinnas on söögikohtade valik juba päris suur, siis linna siinpoolses otsas mujal einestada polegi,” ütles Aita Saksing. “Tegelikult võiks Virtuse kohvik kujuneda ka selle kandi seltsielu keskuseks. Siin võiks näiteks mingeid teemaõhtuid korraldada. Mõnel õhtul kestavad trennid küll kella kümneni ja siis ei tule see kõne alla. Aga on ju ka lühemaid tööpäevi.”

Kunsti- ja looduselamusi pakutakse Virtuse kohvikus toidu kõrvale juba praegu: seal on väljas ajalehe Vooremaa fotograafi Anatoli Makarevitši fotod Endla looduskaitsealast.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus