Villu Reiljani sõnul kulgevad koalitsiooniläbirääkimised plaanipäraselt

Reiljan märkis eilses usutluses Vooremaale, et uue koalitsiooni mõju ühiskonna arengule võib prognoosida siis, kui koalitsioonileping on allkirjastatud. Tema sõnul tuleb aga uus koalitsioon praegusega võrreldes sotsiaalsem. ?Strateegilised eesmärgid ehk NATOsse ja Euroopa Liitu saamine on saavutatud, nüüd peaks rohkem tähelepanu pöörama inimkesksetele ja sotsiaalsetele väärtustele. Selles suhtes on uues koosluses eeldused natuke paremad,” märkis Rahvaliidu esimees.

Mitmete küsimuste lahendamine sõltub sellest, kuidas otsustatakse koalitsioonilepingus eelarve vahendite, Euroopa Liidu vahendite ja muude rahade kasutamine. Rahvaliidu prioriteetideks koalitsiooniläbirääkimistel on näiteks tulumaksuvaba miinimum ja tulumaksuvabastus teie lapse pealt. Kindlasti arutatakse läbi ka pensioniküsimused. Võib-olla õnnestub Keskerakonna abiga tagada, et sotsiaalmaks läheb põhiliselt solidaarsuspensioniteks. Mõistagi tuleb kõikidel läbirääkijatel ka kompomisse teha, sest olukord, kus oma sammudest ei taganeta, pole poliitikas mõeldav,? tunnistas ta.

Keskerakonna ettepanekusse astmelise tulumaksu kehtestamiseks suhtub Villu Reiljan skeptiliselt. ?Ma ei näe astmelisel tulumaksul väga suurt perspektiivi. Seda saaks kehtestada vahetult pärast valimisi, siis on selge, kas on võimalik teha koalitsiooni, kes selliseks maksureformiks valmis.?

Villu Reiljani sõnul jõutakse koalitsioonilepingu sõlmimiseni ja uue valitsuse moodustamisega valmis hiljemalt kahe nädala pärast ja vastav töö kulgeb plaanipärases seadusega ette nähtud tempos.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus