Viljar Vallimäe pani tagasihoidlikule hooajale punkti

Eesti viimaste aastate ühe edukama pikamaajooksja Viljar Vallimäe jaoks on käesolev hooaeg lõppenud. Vanade vigastustega kimpus olnud sportlane pidi mitmetest hooaja lõppu planeeritud võistlustest loobuma, kuid on mõtetega juba uues hooajas.

 

Terve hooaja vältel on Viljar Vallimäed kiusanud achilleuse kõõlus, mis on endast pidevalt märku andnud ning pole lasknud sportlasel endast maksimumi anda. Paar päeva enne 1. septembril toimunud Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu tekkis Vallimäel hambapõletik, mis ei lasknud tal magada.

“Vahtisin öösel üleval ja mõtlesin, et tõmban ise peegli ees selle hamba välja,” tunnistas sportlane. Hambapõletiku tõttu jäigi tal Pärnu sildadejooksu starti minemata ning antibiootikumikuur võttis mehe nii läbi, et ta loobus ka Tallinna maratonist. 

Parimaks jäi Rotterdami maraton

Lõppenud hooajal peab Vallimäe oma parimaks tulemuseks Rotterdami maratoni 23. kohta, kus tema lõpuaeg 2:22.45 oli piisav järgmisel aastal Zürichisse Euroopa meistrivõistlustele pääsuks. MM-i norm jäi paraku täitmata. Kodustest võistlustest tõi Vallimäe välja Rakvere Ööjooksu, kus ta saavutas teise koha. Eesmärgiks seatud rajarekordi ületamine jäi sel korral siiski tegemata.

“Väga raske on midagi eraldi välja tuua, sest ettevalmistus oli tehtud ikkagi maratonide jaoks. Neid võistluseid, millega ma väga rahule jääks, sel hooajal ei olnud. Üldpilti vaadates ei ole seis muidugi kõige hullem, olin ikka esimeste hulgas paljudel võistlustel, kuid ühtegi head ja säravat tulemust sel aastal ei tulnud. Väga tore oleks, kui kõik tulemused läheksid igal hooajal järjest paremaks, kuid selleks, et tõusta kõrgemale, tuleb vastu võtta ka tagasilööke,” hindas Vallimäe lõppenud hooaega. 

Soovib parima tulemuse teha EM-il

Praegu proovib Vallimäe puhata ning siis asub end uueks hooajaks ette valmistama. “Võib-olla teen mõnedel sügisestel võistlustel kaasa, kuid midagi tõsist enam sel aastal ette ei võta,” lisas ta.

Jaanuari lõpus on tal plaanis minna Hispaaniasse treeninglaagrisse, et anda seal viimane lihv veebruari lõpus toimuvaks Sevilla maratoniks. “Sel aastal valmistun veidi teistmoodi. Varem käisin kahes välislaagris, kuid nüüd kavatsen nii-öelda “musta töö” Eestis ära teha ja lähen ainult ühte välislaagrisse,” avaldas jooksja oma treeningplaani.

Lisaks Sevilla pikale maratonile, on tal kevadel plaanis joosta veel üks poolmaraton ning seda samuti välismaal.

Uue hooaja tippsündmuseks on Vallimäele loomulikult Zürichi EM-i maraton. “Selleks ajaks peaks end parimasse vormi saama. Samas, kui hooaja alguses joosta maratoni väga hästi, siis suveks uuesti tippvormi saamine on küllaltki keeruline,” märkis sportlane. Siiski soovib ta tuua sealt hooaja parimat tulemust. “Ühe hooaja peale tasub mahutada vaid kaks või äärmisel juhul kolm täispikka maratoni,” rääkis Vallimäe.

Lisaks Sevilla ja EM-i maratonile proovib ta oma uue aasta kalendrisse mahutada veel ühe 42,2 kilomeetri pikkuse distantsiga võistluse. Praegu ei osanud maratonijooksja veel ütelda, milline on see kolmas võistlus, mille starti ta läheb. 

Vallimäe juhendab Jõgeval tervisesportlasi

Eelmisel kolmapäeval viis pikamaajooksja Viljar Vallimäe Jõgeva staadionil läbi jooksuharjutuste näidistreeningu, kus osales üle kahekümne tervisesportlase. Huvi jooksutreeningu vastu oli sedavõrd suur, et kokku pandi rühm, keda Vallimäe igal kolmapäeva õhtupoolikul  Jõgeva staadionil regulaarselt treenima hakkab.

Poolteise tunni pikkuse trenni jooksul võetakse läbi õige jooksutehnika, Vallimäe näitab ette vajalikud venitus- ja jooksuharjutused, mida igaüks saab pärast ka iseseisvalt harjutada. Veel õpetab sportlane, kuidas endale õige treening- ja võistluskoormus paika panna. Rühma oodatakse liikmeid juurde ning soovituslik on ka end ette kirja panna. Seda saab teha tervisepäeva peakorraldaja Erki Tederi e-posti aadressil erki@jogeva.ee.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus