Viljandis avati loomade varjupaik

Avamisel osalenud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder märkis, et loomade varjupaik on hea näide sellest, kuidas ettevõtmine hea tahte korral õnnestub, ja edukas tõestus kodanikuühiskonna toimimisele.

MTÜ Viljandi Varjupaik administraator Triinu Priks rääkis, et varjupaiga jaoks vajalik hoone saadi Viljandi linnavalitsuse abiga. “Linnavalitsus pakkus meile linna serval kunagise Viljandi Veevärgi puhastusjaama üht hoonet ja seda ümbritsevat maad tasuta rendile,” ütles ta.

Priksi sõnul on Viljandis kodutute loomadega tegeldud juba üheksa aastat, sest varjupaik on kogu aeg olemas olnud. “Paraku oli see eramaal ja seal opereeris oma kinnistul füüsilisest isikust ettevõtja, kes ei soovinud teha koostööd loomakaitsjatega ega tahtnud ka endale vabatahtlikke appi loomadega tegelema. Loomad olid väga halbades tingimustes, neid ei ravitud ega vaktsineeritud. Põhjalikum tegevus uue varjupaiga loomiseks algas umbes aasta tagasi, mil moodustati Eesti Loomakaitse Seltsi Viljandi osakond. Idee luua varjupaik sellest tekkiski, sest oli näha, et olemasolevas varjupaigas pole võimalik loomade tingimusi paremaks muuta,” rääkis varjupaiga administraator.

Tema sõnul on senini Viljandi varjupaigast uutesse või endistesse kodudesse tagasi saanud kõik loomad. “Õnneks pole me siiani pidanud kedagi hukkama ja katsume oma tegevust nii ka jätkata. Inimeste huvi endale varjupaigast loom võtta on järjest kasvanud. Meie varjupaigast ei võta loomi mitte ainult Viljandimaa inimesed, vaid loomaarmastajad erinevatest Eestimaa paikadest. Varjupaika tuuakse iga päev mõni kass või koer ja pea iga päev leiab keegi ka uue kodu.”

Viljandi linnapea Kalle Jents märkis, et linnavalitsus on valmis ka edaspidi Viljandi Varjupaika toetama ning varjupaiga eestvedajad võiksid mõelda, mil moel see toimuda võiks.

Triinu Priks märkis, et kõigil loomasõpradel on võimalik toetada Viljandi Varjupaika, kandes raha mittetulundusühingu kontole.

blog comments powered by Disqus