Viis soovitust Jõgevamaa pidulistele Tallinnas liiklemiseks

Juba pühapäeval saabuvad pealinna esimesed tantsupeolised, mõned päevad hiljem ka laulupeolised ning muusikud, kokku enam kui 40 000 peolist. XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm” turvalise liiklemise tagamiseks jagame ka Jõgevamaa pidulistele soovitusi, mida peonädalal Tallinnas liigeldes ja peole tulles meeles tasuks pidada.


Juubelilaulu- ja tantsupidu „Minu arm” haarab endaga Tallinna linna alates Kassisaba asumist kuni Kadrioruni. Nii piduliste kui ka pealtvaatajate turvalisuse tagamiseks aitame linna peonädalaks nendes piirkondades ümber korraldada ja seega tuleks olla järgmisel nädalal liikluses ning sõite planeerides eriti tähelepanelik. Selleks, et liiklusmuudatused ei varjutaks peotuju ning aitaks pidulistel õigel ajal õigesse kohta jõuda, oleks soovitav:

Tutvu varakult pidupäeva liikumisteekonna muudatustega

Juba praegu on kogu info järgmise nädala liiklus- ja parkimiskorralduste muudatuste kohta leitav nii parkimine.ee kui ka laulupidu.ee kodulehtedel. Vajadusel tuleb aegsasti peopiirkonnas liigeldes rohkem aega varuda ning ka alternatiivne teekond või parkimispiirkond valida. Kuna esinejate proovid algavad juba varem, tasuks arvestada, et Tallinnasse saabub rohkem kui 40 000 esinejat, kellest paljud ei külasta pealinna igapäevaselt. Seda tasuks meeles pidada nii autojuhina kui ka abivalmis kaaskodanikuna.

Eelista ühistransporti

Selleks, et muudetud liikluskorralduse ajal oleks linnas ohutu liikuda, tasub eelistada peopaika minekuks ühistransporti. Samuti saab linnas kiiremini liikuda jalgrattaga, mille hoiustamiseks on loodud peopaikade lähedale valvega jalgrattaparklad, kuhu saab jätta ka tõukerattad. Peopäevadel muutub ühistranspordi sõidugraafik kesklinna ja Pirita vahel tihedamaks. Samas ei tasu unustada, et ühistransport on rongkäigu päeval suletud aladelt ümber suunatud.

Jälgi ajutist liikluskorraldust ja liikluskorraldajaid

Peonädalal ja peopiirkondades autoga liigeldes tasub kindlasti jälgida hoolikalt ajutisi liiklusmärke ja liikluskorraldajate juhiseid. Turvalise liiklemise aitavad pidupäevadel tagada sajad neoonvestides Ühisteenuste liikluskorraldajad.

Arvesta piiratud parkimiskohtadega

Kuna laulu- ja tantsuväljaku ümbruses on parkimiskohti piiratud koguses ning rongkäigu ajal sõidukeid liikuma ei lubata, tasuks isiklik auto peole tulles võimalikult kaugele jätta. Tantsupeole tulijate jaoks on tasuline parkimisvõimalus nii Keskturu, Bussijaama kui Veerenni piirkondades asuvatel linnatänavatel ja eraparklates. Laulupeole tulijatele on avatud Lasnamäe nõlval Smuuli tee ja Neemiku ning Valge tänava vahetus läheduses olevad pealtvaatajate parklad.

Parkimine on lubatud Pirita tee ääres paiknevates parkimiskohtades, mille liikluskorraldust pole seoses peoga muudetud. Samuti saab parkida Pirita tee läheduses asuvates tasulistes parklates. Linnatänaval parkides tuleb aga Haini sõnul meeles pidada, et Tallinna kesklinna tsoonis kehtib tasuta parkimine laupäeval alates kella 15st ja pühapäeviti terve päev.

Varu aega tagurpidi-rongkäikudeks

Samuti tasub nii peamistel peopäevadel kui ka 6. juuli rongkäigu päeval arvestada sellega, et suuremad rahvamasside liikumised toimuvad juba enne üritusi ja ka pärast nende lõppemist. Seega on liiklus piiratud kuni kümned tuhanded jalakäijad ümbruskonna tänavatel ja sõiduteedel kontsertidele kogunevad ja samuti siis, kui rahvamassid pärast kontserte paari tunni jooksul tagasi kesklinna liiguvad.

Täpsem info pidustustega kaasnevate suurimate liiklusmuudatuste kohta asub Ühisteenuste kodulehel www.parkimine.ee ja Facebooki-lehel https://www.facebook.com/yhisteenused/ ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA kodulehel www.laulupidu.ee

Joonised peonädala liikluskorralduse kohta: https://www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu

 

Henrika Hain, Ühisteenuste spetsialist

blog comments powered by Disqus