Viimase ööpäevaga lisandus 29 positiivset COVID-19 analüüsi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1709 COVID-19 viiruse testi, millest 1,7% ehk 29 proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 33 967 uut testi, nendest 1400 ehk 4,1 % on osutunud positiivseks.

  1. aprilli hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 147 inimest, kellest 10 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 117 inimest. Viimase ööpäeva jooksul suri Eestis COVID-19 tõttu 3 inimest: Ida-Viru Keskhaiglas ravil olnud 79-aastane naine, Kuressaare haiglas olnud 81-aastane mees ja Pärnu haiglas olnud 65-aastane mees. Lisaks on selgunud, et 10. aprillil erinevate kaasuvate haigustega surnud 83-aastase mehe COVID-19 testitulemus oli positiivne. Kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 35 inimest.

Kõige rohkem positiivseid teste laekus rahvastikuregistri andmete järgi Harjumaal (12) ja Saaremaal (8). Järgnesid Ida-Virumaa (5) ja Pärnumaa (3), ühe nakatunu kohta rahvastikuregistris andmed puuduvad. Tänase seisuga on enim nakatunuid jätkuvalt vanusegrupis 55–59 (11%), järgnevad 45–49 ja 50–54 kumbki 10%. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eilsest alustati ka Kuressaare haigla koormuse jagamist teiste Eesti haiglatega. Kaks Kuressaare haiglas seni ravil viibinud patsienti – 57 ja 58-aastased mehed – viidi üle Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Ühtlasi sai Kuressaare haigla ka COVID-19 diagnoosimise võimaluse, mis lühendab COVID-19 testi vastuse saamise aega varasemalt 36–48 tunnile neljale tunnile.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekande-asutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse selgitas, et täna avaldatavas statistikas on liikunud üks Ida-Virumaa maakonnas tehtud positiivne testitulemus 12. aprilli statistikast 14. aprilli statistikasse ja üks Ida-Virumaa maakonnas tehtud positiivne testitulemus 13. aprilli statistikast 14. aprilli statistikasse.

Tervishoiuteenuse osutajatel (sh laboritel) on võimalik tagantjärgi dokumente parandada, muuta ja tühistada. Avaandmetes kajastuvad laborite tehtud muudatused, parandused ja tühistused ka varasemast ajaperioodist.

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja Terviseameti Facebookist. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK.

blog comments powered by Disqus