Viieteistkümnes Tõnisson on Peeter Aan

Suurema toetuse osaliseks said oma valla mehed Raino ja Raimond Poll ning Indrek Likk, viimane osales tänavu esimest korda.

Kokku võisteldi viiel erineval alal, neist kaks on saanud uue kuue. Traditsioonilised alad olid jätkuvalt kivide kandmine, auto tõmbamine ning romu ümberlükkamine.

Üldkokkuvõttes tuli võitjaks Peeter Aan, talle järgnesid Raino Poll ja Elmar Karu. Raskemate meeste arvestuses pälvis kolmanda koha Erkki Laiv. Kergemate meeste teine oli Urmas Karu ning kolmas Teno Arumägi.

Tõnissonide korraldajaks on Palamuse Spordiklubi eesotsas Ellen Kliimaniga. Korraldaja sõnul olid tänavused võistlejad väga heal tasemel.

Võitja Peeter Aan korraldas tänavu teist aastat ka oma kodulinnas Elvas taolise ürituse. Tõnisson 2004 abikaasa sõnul on see hea, sest nii saab samalaadseid võistlusi omavahel võrrelda. “Tänavusel võistlusel Palamusel oli mitme ala puhul reeglites vaieldavusi, aga kokkuvõttes on see normaalne,” lisas rammumehe kaasa.

Publikulgi avanes võimalus oma rammu näidata. Nemad said võidu õllekasti hoida ja sangpommi rebida. Veskijärvel korraldati ka kanuuvõistlus. Ka seal oli pealtvaatajatel võistlusalade vahel võimalik osavusmängudega meelt lahutada: loobiti muna, visati vilti ja noolt. Mõõtu võeti ka viimase mehe jooksus. Pealtvaatajad said ka hoburakendiga sõita.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus