Viie silla jooks peeti Mihkel Kuke auks

Möödunud pühapäeval korraldas kultuuriselts Vanaveski Jõgeva Alevikus traditsioonilise mihklipäeva Viie Silla Jooksu, mis tänavu pühendati olümpial käinud Mihkel Kukele.

Loomullikult osales valitsev Eesti meister ja olümpiadebütant võistlusel ka ise. Lisaks temale võttis üritusest osa veel 31 spordihuvilist. Viie Silla Jooksu on korraldatud juba aastaid selleks, et inimesed tuleksid oma kodudest välja ja tegeleksid teleka ees vedelemise asemel millegi sportlikuga. Ajad ja kohad pole sel võistlusel olnud kunagi eesmärk, vaid peamine on see, et kõigil osalejatel oleks lõbus ja nad tunneksid sportimisest rõõmu.

Võistlus algas kell 15.00, kui startisid noorimad ehk kuni 6-aastased osalejad, kes läbisid 300-meetrise distantsi. Kiireim sellel distantsil oli Markus Ess. Teisena finišeeris Emili Kinks ja kolmas oli Deili Saan. Tublid jooksjad olid ka Karl Kustav Kalev, Laura Eliise Kiisler, Kertu Kilkmees ja Gerlina Tuvike.

Järgmisena jooksid 1,1-kilomeetrise distantsi 8-9-aastased lapsed, kellest ületas finišijoone esimesena Illimar Laanisto, tema järel Älex Haamer ning Karl Kalm. Hästi esines ka selle vanusegrupi ainus tüdruk Johanna Klaar.

Sildadejooksu pikimale ehk 3,4 kilomeetrisele ringile startis 21 osalejat. Jooksu absoluutne võitja oli sel korral Madis-Karli Koppel. Teisena lõpetas Laura Suur, kes saavutas naiste arvestuses esikoha. Laura osales samal päeval ka Kuremaa maastikujooksul, kus samuti oma vanuseklassis võitjaks tuli. Mati Koppel saavutas meeste arvestuses teise koha, kolmandaks jäi Tõnis-Kristjan Koppel. Naistest oli teine Tiina Säälik ning kolmas Gerli Neeme.

Odaviskaja Mihkel Kukk lõpetas võistluse kümnendana, järgides võistluse motot, et tähtis pole võit, vaid osavõtt. Samas polnud professionaalne spordimees võistluse lõppedes eriti väsinud. “Mihkel tegi nagu soojendust,” kommenteerisid võistluse korraldajad naljaga pooleks Mihkel Kuke jooksu. Tema järel lõpetanud isa Vahur Kukk oli aga finišis päris läbi ning tunnistas, et oleks nagu 18 kilomeetrit jooksnud.

Võistlusel polnud kohustust joosta, vaid distantsi võis läbida ka kõndides, mida viis naist ka tegid. Kolm kiireimat kõndijat olid Katri Kalm, Kersti Vadi ja Virve Küüts, kes lõpetasid võistluse täpselt ühel ajal. Raja kõndisid läbi ka Lea Narits ja Eha Püttsepp.