Viie Silla Jooks korraldati tänavu koos linna ja valla tervisepäevaga

Möödunud pühapäeval korraldati Jõgeva alevikus IV Mihklipäeva Viie Silla Jooks, mis tänavu peeti ühes Jõgeva linna ja valla tervisepäevaga, see tõttu oli ka osalejaid varasemast veidi enam.

 

Mihklipäeva Viie Silla Jooksu on Jõgeva alevikus peetud varasemalt viiel korral. Sel aastal otsustati võistlus ühendada ka Jõgeva linna ja valla tervisepäevade sarjaga. Kolme distantsi jooksis ühtekokku üle saja võistleja. Kuigi jooksuvõistlustel võideldakse ennekõike parema koha peale, siis Mihklipäeva võistlusel rõhutati ennekõike osavõtu tähtsust. Ka võistluse juhendis oli kirjas, et raja võib läbida soovi korral ka kõndides.

Mihklipäeva jooksuvõistlusel oli kolm distantsi, 300 meetri pikkune kahe silla jooks, 1,1 kilomeetri pikkune kolme silla ning 3,2 kilomeetri pikkune viie silla jooks. Osad aktiivsemad sportlased, kel lühematest distantsidest veel isu täis ei saanud, läksid hiljem ka kõige pikema jooksu starti.

Sel korral tehti põhidistantsil, ehk viie silla jooksul ka kaks tulemust, mis mahtusid kõigi aegade Mihklipäevajooksude edetabelis kümne parema hulka. Kiireim mees sel korral oli Indrek Laanisto, kelle aeg oli kõigi aegade edetabelis seitsmes. Teisena finišeeris põhidistantsil Mati Koppel, kelle aeg oli kõigi aegade edetabelis üheksanda koha vääriline. Siiski ei olnud see tema parim saavutus Mihklipäeva jooksuvõistlusel. Kolm aastat tagasi lõpetas mees kolmandana, kuid tema aeg oli toona kümnendiku võrra parem. Kusjuures kuue aasta kiireim aeg kuulub Laura Suurele, kes kahjuks sel korral ei saanud kodusest jooksuvõistlusest osa võtta, kuna ta viibib momendil üldse kodumaalt eemal.

Tunnustust on väärt ka 1,1 kilomeetrisel jooksudistantsil kiireimad tüdrukud Anabel Traks ja Britta Kasela, kes jõudsid selle jooksu üldarvestuses kolmandale ja neljandale kohale. Distantsi võitnud Mattias Sääritsale kaotasid neiud vaid ühe kümnendikuga. 

Kahe silla jooks 

Kuni 2-aastased tüdrukud

1. Lota Vilumaa 

Kuni 2-aastased poisid

1. Livio Lillepool 

3-4-aastased tüdrukud

1. Simona Seppet

2. Anette Arumägi

3. Karmen Liis Kiipus 

3-4-aastased poisid

1.Timo Ingver

2. Rasmus Alan Truus

3. Kardo Valdmann 

5-6-aastased tüdrukud

1. Lauraliis Traks

2. Laura Eliise Kiisler

3. Anetty Pannik 

5-6-aastased poisid

1. Rasmus Randoja

2. Ryan Rohtmets

3. Eimo Tamburi 

Kolme silla jooks 

7-8-aastased tüdrukud

1. Kärtyn Kaljusalu

2. Elisabet Hein

3. Deili Saan 

7-8-aastased poisid

1. Ragnar Arumägi

2. Andreas Soonsein

3. Arel Mattis 

9-10 aastased tüdrukud

1. Anabel Traks

2. Britta Kasela

3. Birgit Kasela 

9-10-aastased poisid

1. Mattias Säärits

2. Egerd Arumägi

3. Alex Guske 

Viie silla jooks 

Kiiremad naised

1. Kristi Kokka

2. Kätri-Aveli Säärits

3. Tiina Säälik

4. Marju Teesaar-Soonsein

5. Eisi Kõiv

6. Marilin Kuusk 

Kiiremad mehed

1. Indrek Laanisto

2. Mati Koppel

3. Danel Pärtin

4. Marko Pütsepp

5. Mattias Säärits

6. Heino Põldoja

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus