Viie lasteaia lapsed käisid Tormas sportimas

Lapsed võistlesid palli viskamises, 20 meetri kiirjooksus, kaherattalise rattaga sõidus, pikamaajooksus (200-300 meetrit), samuti takistusriba läbimises.

Võistluste pidulikul avamisel heisati lipp, spordipäeva lõpus autasustati parimaid ? kõik oli nii, nagu õigel spordivõistlusel olema peab. Pärast pikka võistluspäeva peeti õues grillipidu. Nii olid lapsed üsna väsinud ja hea uni tuli ka neil, kes tavaliselt eriti magada ei armasta.

Torma sordipäev on traditsioon

Väsinud olid ka täiskasvanud: neil tuli olla võistluste läbiviijateks, ohjeldajateks, julgustajateks ja juhendajateks. Selliste ürituste läbiviimine on päris suur töö ja nõuab asjaajamist. Spordipäevad toimuvad juba mitu aastat traditsiooniliselt Tormas, sest seal on küllalt suur töötajate kollektiiv ? 25 inimest.

Lasteaia juhataja Kaja Ivaski sõnul on näiteks Voorel staadion ja nad võõrustaksid meeleldi teiste lasteaedade lapsi, kuid kolm inimest on sellise suure ürituse korraldamiseks ilmselgelt liiga vähe.

Kuigi põhiraskuse ? kohtuniku- ja korraldustöö ? võtsid enda õlule Torma lasteaia töötajad, olid abiks kõigi osalenud lasteaedade õpetajad ja nende abid.

Kui varsti kooli minevad 6-7-aastased olid juba teadlikud sportlased, keda huvitasid tulemused, siis kõige pisemate jaoks oli võistlemine uus ja põnev kogemus. Ega nad veel hästi aru saanudki, mida just tegema peavad, kuid õpetajate abiga saadi see kiiresti selgeks.

Lapsi aidati ja suunati

Pisikesed sportlased vajasid abi ka takistusriba ületamisel, sest see oli nende jaoks päris keeruline. Seal tuli kõndida, hernekott peas, võimlemispingil üle takistuste, joosta ja liikuda maha asetatud redeli pulkade vahel.

Kaja Ivaski kinnitusel on hea, et kohale olid tulnud ka vene lapsed Mustvee ja Tiheda lasteaiast, sest just nemad kui temperamentsemad ja võistlusvalmimad osalejad annavad üritusele värvi juurde.

Tuli ette sedagi, et mõni väike sportlane väga ära väsis ja mõnda ala kaasa ei tahtnud teha, kuid jonnitujust saadi üle ja ega kedagi sunnitud ka.

Ainus, kes laste sportimist segada püüdis, oli ilm. Vaheldumisi paistis päike, sadas vihma ja isegi rahet, kuid pisikesi spordihuvilisi see ei heidutanud.


Mustvee piirkonna lasteaedade spordipäev
?Võtan sõbralt mõõtu?

Palli viskamine horisontaalsesse märklauda (ehk täpsusvisked kasti)

3-4 T Annabel Mõisa Pala
3-4 P Ants Jõessar Torma
4-5 T Lolita U?akova Tiheda
4-5 P Herkko Kangro Pala

Palli viskamine horisontaalsesse märklauda (ehk täpsusvisked korvi)

5-6 T Sandra Joonaks Mustvee
5-6 P Martin Järv Voore
6-7 T Veronika Maasik (Torma) ja Kati Ots (Mustvee)
6-7 P Ako Tõnissoo Torma

Kiire jooksuga 20 m lõigu läbimine (ehk kiirjooks)

3-4 T Aile Juvanen Torma
3-4 P Ants Jõessar Torma
4-5 T Erle Paas Torma
4-5 P Hadji Forostovets Torma
5-6 T Hanna Mägi Torma
5-6 P Kevin Keki?ev Mustvee
6-7 T Maare Saia Torma
6-7 P Ako Tõnissoo Torma

Sõit kaherattalisel jalgrattal (ehk jalgrattasõit)

5-6 T Maris Meeru Torma
5-6 P German ?ukovski Mustvee
6-7 T Kristin Hanst Tiheda
6-7 P Martin Kaasik Torma

Järjest jooks 200 – 300 m (ehk pikamaajooks)

5-6 T Jekaterina Maspanova Mustvee
5-6 P German ?ukovski Mustvee
6-7 T Kristin Hanst Tiheda
6-7 P Ako Tõnissoo Torma

Takistusriba

Hernekoti kandmine peas, liikumine võimlemispingil üle takistuste, jooks, liikumine maha asetatud redeli pulkade vahel, jooks.

3-4 T Aile Juvanen Torma
3-4 P Sandor Vunk Pala
4-5 T Teele-Ly Pappe Mustvee
4-5 P Herkko Kangro Pala


EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus