Vihmane veinipäev

“Õhtust kontserti käis kuulamas umbkaudu 2000 inimest,” ütles Põltsamaa kultuurikeskuse kunstiline juht Vilve Piht.

 ?Üldse osales veinipäeval kokku aga sama palju inimesi, kui on Põltsamaa linnas rahvast,? lausus kultuurikeskuse direktor Irja Paavo.

Kauplejaid oli keskpäevasel käsitöölaadal kümmekond. ?Plaanis ei olnud korraldada kaltsuturgu, turukaup sellel laadal oma kohta ei leidnud. Pakuti vaid käsitööd ja muud sellist, pakkujaid oli täiesti piisavalt,? rääkis Vilve Piht.

Laadal oma talu mett müünud Olvi ja Jüri Luguse sõnul oli ka ostjaid piisavalt, seda siiski kuni vihmani. Kella kahe paiku alanud ja laadaplatsi väikese tiigi sarnaseks muutnud paduvihm sundis mitut kauplejat oma müügipunkti kokku pakkima ? katus osutus soovitust vähem vihmakindlaks. Perekond Luguse müügipunkt pidas aga vihmale kenasti vastu ning nemad said oma kaupa soovijatele pakkuda kuni laada ametliku lõpuni.

Lisaks paljudele kauplejatele, kes oodatust varem müügipunkti sulgema pidid ja laadaplatsilt lahkusid, pidid plaane muutma ka isetegevuslased. Värskes õhus kavandatud etteaste toimus sel korral kultuurikeskuse saalis. 

Kõige suurem üllatus tabas korraldajaid aga kella kolme paiku päeval, kui selgus, et seni vihma eest kindlat varju pakkunud lossihoovi katus jookseb läbi. ?Õhtune kontsert pidi algselt toimuma lossihoovis. Kui aga selgus, et vandaalid on katuse ära lõhkunud, nii et esinejad peaksid seisma vihma käes, pidime kogu kontserdi lauluväljakule üle viima,? rääkis kultuurikeskuse helivalgustehnik Ivo Targama. ?Vaatamata alguse ebaõnnele saime siiski kõik jooksma ja esimene heliproov algas vaid 15 minutit plaanitust hiljem,? lisas ta.

Veinipäeva kava oli mitmekesine ning päev mõeldud kõigile vanusest hoolimata. ?Arvan, et veinipäevalt leidis iga soovija midagi meelepärast,? lausus Piht. ?Päevane kava pakkus meelelahutust nii lastele kui ka nende vanaemadele. Need, kellel pärast päevaseid tegevusi veel tantsulusti ja pidutsemistahet jätkus, said õhtul külastada kontserti, kus astusid üles mitmed tuntud esinejad,? lisas ta.

Liis Rohtmets

blog comments powered by Disqus