Vihm venitas tennisistide päevad pikaks

Jõgeva linna tenniseväljakutel selgitati augusti kolmandal nädalavahetusel välja maakonna meistrid tennises. Eriti edukaiks kujunesid maakonna 23. meistrivõistlused Eva-Mari Lutsule Põltsamaalt, kes võitis kulla nii naisüksikmängus kui ka nais- ja segapaarismängus. Mitme medali võitjaid oli teisigi.

Meistrivõistlustel osales 12 meest ja 7 naist. Viie erineva liigi mängud olid jagatud kolme päeva peale ning õhtule saadi kõigil kolmel päeval üsna hilja. Laupäevase ja pühapäevase mängupäeva venitasid pikemaks vihmapausid. Nii palju vett taevast siiski alla ei tulnud, et mänge oleks tulnud järgmise päeva peale lükata.

Naisüksikmängus tuli maakonna meistriks Eva-Mari Luts, kellele see polnud sugugi esimene meistritiitel. Mullu esikoha saanud Põltsamaa noorvõistleja Silvia Linnuste pidi seekord leppima teise kohaga. Kolmandaks tuli Nelli Sepp Jõgeva vallast.

Ka meesüksikmängu võitnud Gunnar Kollile oli see juba mitmes maakonna meistri tiitel. Teiseks ja kolmandaks tulid vastavalt Kuldar Lääne ja Tauri Treial. Mullune meister Illimar Sibul oli seekord alles neljas. Kõik esikolmikusse jõudnud mehed esindasid Jõgeva valda.

Naispaarismängus olid parimad Eva-Mari Luts ja Nelli Sepp. Teine koht läks Silvia Linnustele ja Savelin Uuskülale (Põltsamaa), kolmas Karolina Tupitsale ja Kati Mändojale (Jõgeva). Vaid 13-aastane Kati Mändoja oli võistluste noorim osaleja.

Meespaarismängu võitsid Kuldar Lääne ja Priit Jõeäär (Jõgeva vald) Gunnar Kolli ja Tauri Treiali ees. Kolmandaks tulid Illimar ja Hillar Sibul (Jõgeva).

Segapaaridest tulid maakonna meistriks Eva-Mari Luts ja Illimar Sibul, hõbe ja pronks läksid vastavalt Nelli Sepale ja Kuldar Läänele ning Kady-Kairit Kervele ja Raido Orasele (Torma vald).

Maakonna meistrivõistlustel osalejate arv on püsinud viimasel ajal suhteliselt stabiilsena, ent tennise kandepind on hakanud tasapisi laienema. Kui Jõgeva linnas ja vallas ning Põltsamaal on seda ala harrastatud juba päris kaua, siis nüüd mängitakse seda mängu päris usinasti ka Torma ja Tabivere vallas. Viimases peetakse Äksi kihelkonnapäeva turniirigi.

Jõgeva tenniseklubi Artemis kohta võib aga öelda, et see on tasemelt Eesti kolmeteistkümnes klubi. Artemise meeskond, kuhu kuulusid Kalmer Lain, Gunnar Koll, Illimar Sibul ja Tauri Treial ning varuvõistlejana Kuldar Lääne, võitis nimelt hiljuti Eesti klubide karikavõistlustel teise liiga turniiri. Esikohta selgitavas matšis võideti Tallinna klubi OX. Kui arvestada, et esiliigas on kaheksa ja eliitliigas neli meeskonda, siis tulebki välja, et Jõgeva Artemis on üle-eestilises arvestuses kolmeteistkümnes.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus