Video Katre Arulast viib Põltsamaa koolinoored Brüsselisse

Eile tehti Valmeco tootmishoones  teatavaks videokonkursi „Ametite jaht Jõgevamaal“ tulemused. Parimaks osutus ja tõi tegijatele auhinnareisi Brüsselisse Põltsamaa noorte lühifilm käsitöömeister Katre Arulast.


SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, Eesti Töötukassa Jõgevamaa osakond ja SA Innove Jõgevamaa Rajaleidja keskus korraldasid 15-20aastastele koolinoortele videokonkursi „Ametite jaht Jõgevamaal“, mille peaauhinnaks oli reis Brüsselisse.

Esimeseks maiks laekus konkursile 14 videot viiest koolist. Kõige enam, 11 seltskonda, oli osalemas Põltsamaa ühisgümnaasiumist. Konkursile esitasid videod ka Jõgeva ja Torma põhikooli ning Luua metsanduskooli õpilased.

Võitnud meeskonnast märkas kõigepealt konkurssi Käty Olup, Põltsamaa ühisgümnaasiumi 10. klassis õppiv käsitöö- ja moehuviline neiu. Ta teadis kohe, et tahab video teha, ja sedagi, kellest teha. Põltsamaa koolis on video tegemine osa suunaainest karjääri-, ettevõtluse- ja suhtlemise alused (KESA). Kõik osalesid mõnd ametit tutvustava video tegemisel ja paremad lühifilmid saadeti konkursile. „Niisugune aine on meie kooli trump,“ märkis juhendaja Erik Sari. „Noored olid väga tublid ja tegid oma video praktiliselt iseseisvalt ära, meil tuli ainult autorikaitse teemadel veidi vestelda.“ Noored said palju tuge ka käsitöömeistrilt endalt.

„Olen konkursi tulemustega väga rahul,“ kinnitas žürii liige, endine õpilasfirma juht Sten Siirak. „Kuna ma tegelen ise ka näitlemisega, siis vaatasin videot just sellest küljest. See, kuidas emotsioon läbi muusikavaliku ja video edasi anti, klappis tohutult hästi. Video oli lihtsalt imeliselt kokku pandud,“ kiitis ta.

Hele Kull Jõgevamaa Rajaleidjast oli samuti laekunud töödega väga rahul, sest need on nii Rajaleidjale kui ka teistele karjäärinõu andvatele asutustele tänuväärne materjal ametite tutvustamiseks. „Me väga tahtsime neid videoid saada. Eestis ei ole ju peale Rajaleidja ametite andmebaasi mitte kusagil ameteid kirjeldatud. Sellel konkursil on noored ameteid kirjeldanud oma silmade läbi, see töötab väga hästi ja kõnetab noori inimesi paremini,“ ütles ta.

„Videokonkurss toimis tänu vabatahtlikule tööle ja ettevõtjate-sponsorite toele,“ toonitas Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juhataja Marve Millend. „Videod paneme vaatamiseks JAEK-i kodulehele,“ lubas ta.

Käsitöömeister ja moelooja Katre Arula – Anete Miller, Kateriine Visk, Käty Olup (PÜG)

  1. Põltsamaa Felix, turundusdirektor ja tootmisüksuse juht – Marcus Libba, Mihkel Kuusk, Erik Mikksaar (PÜG)
  2. Rauduks OÜ, metallitööde ametid – Kris Urvik, Ivo Juvanen, Teele Olgo (Torma PK)
  3. Loopre-Lepiku ratsatalu, hobuhooldaja – Kertu Moorits, Kreete Maiste, Kaisa Lustus (PÜG)
  4. AS Valmeco, tisler – Nelly Kald, Kätrin Tarkusep (JPK)

Vali Press OÜ, trükikoja juhataja – Märt Hansschmidt, Kermo Kulp, Timo Allik (PÜG)

TK Team Baltic AS, tootmisjuht – Elke Tatar, Tagne Seeder, Merje Žarinova (PÜG)

Põltsamaa ühisgümnaasium, IT-juht – Marten Kalder, Meelika Tamm, Mark Samoilov (PÜG)

Pisisaare spordikeskus, personaaltreener – Andero Pall, Mihkel Tamm (PÜG)

Põltsamaa Noortekeskus, noortekeskuse töötaja – Christover Reinsalu, Kristo Ütt, Marten Mäll (PÜG)

Orkla/Felix tutvustus, tootmisjuht – Reljo Vasar, Juss Arus (PÜG)

Luua metsanduskool, metsur ja forvarderioperaator – Karl-Kristjan Kari, Silver Kustavus, Sander Kustavus (Luua MK)

Põltsamaa OÜ Greid, töödejuhataja – Andre Ojasoon, Raiko Pikver, Helar Pullisaar (PÜG)

Vali Press OÜ, trükkal – Helena Veerla, Kadi Morgenson, Jan Morgenson (PÜG)

Konkurssi toetasid JAEK, Palmako AS, Rauduks OÜ, Valmeco AS, Softcom OÜ, Skinex OÜ, Scanola Baltic AS, Avinurme Puiduait, Juta ja Kaido OÜ, Põltsamaa Felix, Jõgevamaa Rajaleidja, JAEK, Töötukassa.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus