Veskioru Pullid purustati ja võideti põhiturniir

Teisipäeval õhtul pidas Jõgeva SK Pedja jäähokimeeskond Lõuna-Eesti liiga põhiturniiri viimase kodumängu, kohtudes HK Tartu Veskioru Pullide meeskonnaga. Kui nende viimane kohtumine Jõgeval andis tulemuseks 1:1 viigi, siis seekord saavutas SK Pedja suureskoorilise 9:0 võidu. Sellega kindlustati liigaturniiril endale esikoht.

Jõgeva mängis seekord kolme ründekolmiku ja kahe kaitsepaariga. Esimeses ründekolmikus asendas haigestunud Hannes Pagit Margus Guss. Mäng algas tartlastele õnnetult, sest juba avaminutil põrkas nende põhiründaja Armo Vask Jõgeva kaitsetsoonis nii õnnetult vastasmängijaga kokku, et murdis rangluu. Sellega oli mäng mängitud ja kohale telliti kiirabi.

Jõgeva jäi varsti arvulisse vähemusse, kui karistust saadeti kandma Urmas Rohtmets. Midagi ohtlikku tartlased siiski korraldada ei suutnud. Varsti oli Jõgeval üks ülemees väljakul, kuid seis püsis ikka 0:0. Jõgeva hakkas siiski üha rohkem suruma ja vastaste väravat pommitati tihedalt. Kui mängitud oli 9.40, tiirutas Ain Kastan litriga vastase tsoonis ning tegi ootamatu pealeviske. Et Rein Udras tegi samal ajal vastase värava ees “pimedat”, lendas litter otse väravavõrku. Jõgeva asus juhtima 1:0.

Esialgu püüdsid tartlased Jõgeva survele suure innuga vastu seista, kuid aina rohkem hakkas külalistel tunda andma nende lühike pink. Allan Moor teenis Tartule veel teisegi karistusaja. Murrang saabus esimese poolaja viimasel viiel minutil. 15.15 realiseeris Jüri Narits Margus Gussi söödu – 2:0. 16.45 viskas väravavaht Mati Talist tagasi põrkunud litri väravasse Mihkel Pärs – 3:0. 19.40 soleeris Narits ja tegi eduseisuks juba 4:0. SK Pedja üleolekut näitasid ka pealevisked väravale – 16:4.

Teise poolaja juhatas 21.45 väravaga sisse Alari Kütt (söödu andis Tarmo Pütsep). 26.45 tegi oma teise värava Pärs (söödupunkt Udrasele) ja Jõgeva juhtis juba 6:0.

Viimasel seitsmel minutil väsisid üheksakesi jäänud tartlased sootuks. 33.30 tegi Rainer Kalde (söötja Kütt) seisuks 7:0. Viimasel minutil hiilgas esiviisik. Minut enne lõpuvilet tegi Raul Kivi soolorünnakuga 8:0 ja 39.50 pandi kombinatsiooniga Kivi – Narits – Guss mängule punkt – 9:0.

Nii suurt võitu ei ole Jõgeva hokimehed varem tartlaste üle saavutanudki. Ülekaalu näitasid ka pealevisked – 35:9 ja seekord suudeti oma võimalusi ka realiseerida.

“Mehed olid väsinud, sest viimase viie päeva jooksul oli see neljas mäng,” tunnistas Tartu treener Märt Räli.

Mängu vaadanud Jõgeva jäähoki kunagine tippmängija Heino Lehtmaa arvas, et meie meeskond näitab praegu viimaste aastate parimat mängu. “Päris hästi mängivad, vähemalt ei ole paaril viimasel aastal nii head mängu näinud. Aga sööduvigu on siiski lubamatult palju ja kaitses eksitakse tihti.”

SK Pedja on nüüd 11 mängust kogunud 17 punkti (väravate suhe 57:22) ja kindlustanud olenemata viimasest mängust Äksiga põhiturniiri võidu. Hetkel on meeskondadel punkte järgmiselt (sulgudes pidamata mängude arv): 1. SK Pedja 17 (1), 2. HK Veskioru Pullid 11 (2), 3. HC Viljandi 10 (3), 4. HC Jäämurdjad 8 (4), 5. Äksi MC39 0 (4).

Resultatiivsustabelis kuuluvad Jõgeva mängijatele kaks esimest kohta: 1. Jüri Narits 22 (7+15) ja 2. Raul Kivi 21 (13+8).