Veomaht maakonna liinidel tuleval aastal suureneb

Veomaht maakonna bussiliinidel suureneb järgmisel aastal 1129 000 liinikilomeetrini ehk võrrelduna käesolevaks aastaks plaanitud 1 115 000 liinikilomeetriga 1,3 protsenti.

Mittetulundusühingu (MTÜ) Jõgevamaa Ühistranspordikeskus juhatuse liige Heldur Lääne ütles, et tegemist on tõenäoliselt ühe suurema liiniveomahuga üldse. Tema sõnul jääb 1 130 000 kilomeetrit suurusjärguks, mis jääb ka uue liinihanke aluseks.

Järgmiseks hankeks jääb Jõgevamaale 815 000 eurot. See summa sõltub Lääne kinnitusel suuresti hanke tulemusest ja ei ole prognoositav, aga ilmselt mitte väiksem.

Jõgevamaa ühistranspordikeskus taotles lisaraha ka projektide jaoks, kuid seda ei eraldatud.

“Meile öeldi, et kui soovime rahastust konkreetse projekti omaosaluseks, siis peame esitama taotluse, mis tõenäoliselt ka rahuldatakse,” lisas ta.

Aina keerulisemaks muutuv liinikilomeetri hinna arvutamine käib jätkuvalt kuuekohaliste numbritega. See tuleb kroonide eurodeks ümber arvutamisest. Komakohad omavad tähtsust, sest liinikilomeetreid on üle miljoni ja selles suurusjärgus on ka kuus kohta pärast koma lõpptulemusena väga olulised.

“Me tahame ka ise sellest vabaneda, kuid ümardamisel peab kokku leppima, kus me seda teeme. Meie taotlus liinikilomeetri hinnaks oli 0,728 eurot. See jääb ilmselt 0,722 peale. Põhinumbrid jäid alles, summad saame kätte,” tunnistas Lääne.

Uued ühistranspordi hanked kuulutatakse välja 2014. aasta kevadel.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus