Venemaa piirivalvurid pidasid kinni hõbemedalid võitnud Ülo Kuuse

Palamusel elav sangpommisportlane Ülo Kuusk võitis Peterburis toimunud maailmameistrivõistlustel kaks hõbemedalit. Tagasiteel pidasid Kuuse ja võistlustel osalenud Pärnumaa spordimehe Valdi Killingu arusaamatuse tõttu kinni Venemaa piirivalvurid.


Ülo Kuusk võitis Peterburis veteranide arvestuses hõbemedalid kahevõistluses ja pika tsükli tõukamises.
„Maailmameistrivõistlused korraldas rahvusvaheline sangpommispordi liit ja ülevenemaaline sangpommiföderatsioon. Kui tavaliselt on võistlejaid aga olnud üle viiesaja, siis seekord vaid kakssada,“ ütles Kuusk.
Kuusk rääkis väikesest seiklusest Venemaa-Eesti piiril. „Tagasisõit laabus hästi. Kaasa võtsin ka kuus pommi, mille sain rahvusvaheliselt sangpommispordi liidult. Neli pommi jäi mulle, kaks sangpommispordi edendajatele Audrus. Ivangorodis ostsime autokütust. Kinnitasime keha tankla puhvetis. Korraga teatas müüja, et teie bussi ümber on automaatidega relvastatud mehed. Küsisime, milles asi. Piirivalvurid selgitasid, et kinnipidamise põhjuseks oli mittepeatumine neli kilomeetrit tagasi, kus oli eelpiiripunkt. Selle asukoht polnud mulle teada. Kogu sõit oli aga kaameratega fikseeritud. Siis saime viisakas toonis korralduse tulla kordonisse olukorda selgitama.
Vestlus piirivalveametnikuga kulges viisakalt. Ütlesin, et me ei näinud pimedas peatamist, sest selleks ei kasutatud valgustatud saua. Mittepeatumist loeti siiski seaduserikkumiseks ja teatati trahvimisest. Rublasid meil polnud, eurosid aga küll. Nii määrati trahvi suuruseks 14 eurot. Et 14 eurot mul polnud, andsin 20 eurot. See sobis piirivalvele väga hästi. Raha pandi protokollilehtede vahele. Nii oli asi lahendatud. Piirivalvurid saatsid meid auto juurde ja lahkusime sõbralikult. Minu soov on aga see, et 20 eurot trahvi raha läheks ikka Ivangorodis Venemaa riigieelarvesse.“
„Kui koroonaviirus ei takista, korraldatakse järgmisel aastal Kaunases sangpommispordis Euroopa meistrivõistlused noortele. Euroopa meistrivõistlused on nõus korraldama Kaasan, kus toimub ka maailmakarika etapp ja Euroopa mängud. Maailmameistrivõistluste korraldamisele oktoobris pretendeerivad aga Budapest ja Samarkand. Hakkan ka ise uuel aastal uuteks võistlusteks valmistuma,“ rääkis Ülo Kuusk.
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus