Vene saatkond korraldas ekskursiooni

Vene suursaadiku Nikolai Nikolajevit? Uspenski vastuvõtul käis ka kaks Jõgeva Ühisgümnaasiumi 10. klassi tütarlast ? Kerttu Sobak ja Kadi-Riin Sarapuu. Nendega oli kaasas  sama kooli vene keele õpetaja Ljudmilla Vahtla.

Saatkonna esimene sekretär Pavel Lillenurm korraldas noortele Vene saatkonnas lühikese ringkäigu. Õpilastele selgitati, et diplomaaditöö ei ole nii lihtne, kui televiisorist paistab, ning sellega kaasneb suur vastutus. Pärast ekskursiooni võttis õpilasi vastu härra suursaadik isiklikult, kes vastas noorte küsimustele.

Pärast ringkäiku ja audientsi kingiti kõikidele vastuvõtul olnud õpilastele Venemaa ajalugu käsitlev raamat. Omalt poolt kinkis Jõgeva Ühisgümnaasiumi delegatsioon saatkonnale Jõgeva linna kalendri ning oma kooli uurimustööde kogumiku.

Õpetaja Ljudmilla Vahtla sõnul oli üritus erakordne, kuna harva avaneb koolilastel ja ka õpetajatel võimalus isiklikult mõne suursaadikuga kohtuda. “Samas said noored ka oma vene keele oskuse proovile panna ning üldiselt mulle tundus, et õpilastele see üritus meeldis,” lisas õpetaja.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus